martinka_@zoznam.sk
01.03.10,08:45
Dobrý deň,

Potrebujem poradiť, akým spôsobom pošlem z programu MRP - XML súbor = mesačný výkaz do sociálky
Lenka1979
01.03.10,07:47
Dobrý deň,

Potrebujem poradiť, akým spôsobom pošlem z programu MRP - XML súbor = mesačný výkaz do sociálky

Máš MRP cez DOS alebo WIN?
martinka_@zoznam.sk
01.03.10,07:50
a to zistím ako?
Lenka1979
01.03.10,07:52
a to zistím ako?

DOS-ácka verzia sa neovláda myškou, len klávesami, nevidíš ako pod Windowsom, je modro podsvietená. Ak máš cez Windows ovládaš čisto myškou (dá sa aj klávesami)...to je asi najjednoduchšie vysvetlenie..
martinka_@zoznam.sk
01.03.10,07:52
WIN
Lenka1979
01.03.10,07:56
WIN

Juj, tak to Ti asi neporadím, lebo ja mám MRP-mzdy dos-ácke. Ale princíp je tuším ten istý. Najprv si musíš výkaz uložiť do svojho PC do ľuboľne vytvoreného súboru, z ktorého budeš posielať do soc.poisťovne. V DOS-verzii si najprv musím výkaz "otvoriť" a tak stlačím klávesy Ctrl+E (ako export do súboru)..určite je niečo podobné aj vo WIN. Potom ideš na stránku soc.poisťovne,kde sa prihlásiš cez elektron.podateľňu, pôjdeš na "Dokument"- "Odoslanie" a cez "browse" si vyhľadáš výkaz v súbore do ktorého si ho uložila a odošleš. Skúsim Ti niečo nájsť aj tu na porade,prípade na str. www.mrp.sk
Lebo táto moja odpoveď neviem či Ti pomôže..
lenkak
01.03.10,08:00
Keď máš vypočítané mzdy aj poistné
pôjdeš na Výstupy-Poistné-export výkazu pre SP-klikneš do súboru, zadáš si cestu, kde Ti má súbor uložiť, - uložiť.
Potom pôjdeš na Stránku SP, a pošleš cez EZU.
martinka_@zoznam.sk
01.03.10,08:07
dakujem idem to hned skusit hadam sa k tomu nejak dopracujem
Tamila
01.03.10,08:18
Dobrý deň,

Potrebujem poradiť, akým spôsobom pošlem z programu MRP - XML súbor = mesačný výkaz do sociálky
Posielaš z toho počítača, kde máš aj mzdový program?
Ak áno, tak to ide takto:
Výstupy - poistné, export výkazu do SP,
otvorí sa okno, uložiť do: Data000x (číslo firmy)
Názov súboru: SPVykaz... (program sám vygeneruje)
Uložiť
Prebehnú ti prílohy - ak chceš niečo opraviť, ak nie, dáš pokračovať a otvorí sa ti okno: XML súbor "C:\MRPWIN\Mzdy a personalistika (SK)\Export\Data000x\SPVykaz_012010" bol vytvorený.
Prihlásiš sa do EZU, dáš prehľadávať a ideš presne v tomto poradí: C:\MRPWIN\Mzdy a personalistika (SK)\Export\Data000x\SPVykaz_012010"
martinka_@zoznam.sk
01.03.10,10:36
Veľká vdaka všetkým úspešne sa podarilo