justafa
01.03.10,08:02
dobry den, letel niekto v poslednej dobe s ryanair? kupila som si letenku a na mail mi prislo potvrdenie s oznamenim, ze si musim vytlacit letenku sama. Ale ktoru a odkial, ako by to malo vyzerat?
dakujem za odpovede
arizona
01.03.10,07:12
Pred otvorením novej témy používaj vyhľadávač ;)
odpovede Tu :
http://www.porada.sk/t115149-poplatok-na-letisku.html
http://www.porada.sk/t116739-ryanair-letenka.html
marko182
01.03.10,07:23
Na mail Vam prislo potvrdenie o rezervacii letu a mate v nom uvedene aj Vase rezervacne cislo (6-miestne zlozene z pismen a cislic).

Samotne letenky si mozete vytlacit v rozmedzi od 15 dni do 4 hodin pred samotnym odletom a to priamo cez stranku ryanair.com. Ked pojdete na stranku, v lavom menu je volba "Online Check-in", kliknete na nu. Dostane na vyber 3 moznosti. Ja osobne vyuzivam druhu moznost, kde treba zadat uz spominane Vase rezervacne cislo, e-mailovu adresu, na ktoru Vam bolo poslane potvrdenie o rezervacii a treba vybrat, odkial a kam letite. Potom opat kliknete na "Online Check-In" v dolnej casti stranky a prejdete na dalsiu obrazovku. Tam, ak si dobre pamatam, treba odfajknut vsetky moznosti a potvrdit, ze s nimi suhlasite. Na dalsich obrazovkach sa nasledne vyplnaju mena pasazierov, cisla pasu (pripadne OP), datumy narodenia, vydania pasu (OP).

Ked toto vsetko vyplnite, potvrdite, ze sa uz chcete "zacheckovat" na dany let a dostanete moznost vytlacit si letenky.
justafa
01.03.10,08:07
ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba :) mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?
Stanislav 1975
01.03.10,08:19
ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba :) mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?

Rajenér sú v tomto dosť prísny, skús sa informovať u nich,aby ti nerobili potom problemy-oni totiž veľmi radi za všetko pýtajú príplatky...:cool::mad:
marko182
01.03.10,08:28
ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba :) mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?

Bohuzial sa musi vsetko zmestit do jednej tasky (ak sa nemylim, tak uz aj vratane nakupov v Duty Free shopoch), inak Vam nauctuju extra batozinu a myslim, ze to bude musiet do podpalubia.

Co sa tyka hmotnosti prirucnej batoziny, nikdy ju nekontrolovali, takze toho by som sa nebal. Ale obcas zvyknu kontrolovat jej rozmery. Pri prechadzani branou maju stojan, do ktoreho sa musi zmestit.

Doplnam:
Each passenger (excluding infants) is permitted to carry one piece of cabin baggage on board (free of charge). Strictly one item of cabin baggage is permitted per passenger (excluding infants). Your handbag, briefcase, laptops, shop purchases, camera etc must be carried within your permitted 1 piece of cabin baggage. It should weigh no more than 10kg and not exceed the maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm.

http://www.ryanair.com/en/questions/cabin-baggage-allowance
arizona
01.03.10,12:38
ano, naozaj dakujem. jednoduche no nevsimla som si on-line chech-in v moznostiach. moja chyba :) mam vsak dalsiu otazku. citala som prepravne podmienky, no aj tak nemam jasno v prirucnej batozine. planujem si zobrat k sebe notebook, zrkadlovku, co sa mi nezmesti do jednej tasky. mozem mat teda v ramci prirucnej batoziny aj viac kusov tasiek, ktore sa musia zmestit do 10 kg?
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.
PrenajomTN
04.03.10,12:44
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.

.... POZOR !!! Lietam s ryanairom kazdy mesiac a prirucna batozina je 10 kg a ma byt len jedna ... moc to nekontroluju, ale minule ma jedna kocka v BA dostatocne "perovala" .. zalezi na koho natrafis ...
15 kg je povolena hmotnost batoziny check-in
pe.pe
06.03.10,18:10
Pár mesiacov nazad zaviedli "novinku", že prír. batožina môže byť iba jedna . Nevážia, ale nesmie prekročiť stanovený rozmer.
Bežná batožina je stanovená na 15kg, za kg naviac sa platí cca 20€.

.... POZOR !!! Lietam s ryanairom kazdy mesiac a prirucna batozina je 10 kg a ma byt len jedna ... moc to nekontroluju, ale minule ma jedna kocka v BA dostatocne "perovala" .. zalezi na koho natrafis ...
15 kg je povolena hmotnost batoziny check-in

Dnes na Skavste vážili. Rozmery nekontrolovali:)
justafa
07.03.10,07:25
a co je pravda na tom, ze v prirucnej v ryanair nemozem mat k notebooku kabel?, drobne mince?.. pamatam sa ze raz ked som prechadzala tym scanerom, tak som zacala pipat - mala som opasok. musela som ho dat dole a znovu prejst? absolvujete to vsetci? a co nausnice?
pe.pe
07.03.10,08:21
V prirucne batozine mozes mat cokolvek okrem zakazanych predmetov, najdi si ich zoznam na stranke letiska bratislava (najma ostre predmety - nozik, manikura, ostep:)). Prislusenstvo k technike mozes mat, aj nabijacky a pod. Potom pozor na tekutiny, gely, kremy a pod. Tie mozu byt len v baleniach max. po 100 ml. a dokopy 1 liter. Tie si das do igelit. vrecuska, to ti daju na letisku. Opasok si das dole este pred kontrolou a das ho do nadoby (spolu s bundou, obsahom vreciek, salom, ciapkou...), ktora prejde skenerom. Mne sice ram zapipal aj tak, tak ma osacovali a vyzuli, ale to nie je ziadna tragedia.
Odporucam najst v googli nejake stranky o tom, co a ako pred odletom, tych stranok je ako maku:)
PrenajomTN
07.03.10,09:36
.. kabel k notebooku v pohode mozes mat v prirucnej taske. Pocas security check si treba dat dole opasok, vybrat drobne mince z vreciek, telefon takisto. Nausnice, retiazky a podobne nie su problem. Niekedy, ked mas cizmy, alebo masivnu obuv, tak ta vyzuju ... ale nikdy v Bratislave. Ale napriklad na Stanstede ta vyzuju pravidlne .. a nezbudni, ked budes chciet ma kozmetiku v prirucnej batozine, max objem jednej flasticky je 100 ml, inak to pojde do kosa. Samozrejmostou je, ze prirucna batozina nemoze obsahovat noznicky, noze a podobne.
pe.pe
07.03.10,10:27
.. kabel k notebooku v pohode mozes mat v prirucnej taske. Pocas security check si treba dat dole opasok, vybrat drobne mince z vreciek, telefon takisto. Nausnice, retiazky a podobne nie su problem. Niekedy, ked mas cizmy, alebo masivnu obuv, tak ta vyzuju ... ale nikdy v Bratislave. Ale napriklad na Stanstede ta vyzuju pravidlne .. a nezbudni, ked budes chciet ma kozmetiku v prirucnej batozine, max objem jednej flasticky je 100 ml, inak to pojde do kosa. Samozrejmostou je, ze prirucna batozina nemoze obsahovat noznicky, noze a podobne.

No prave v utorok mali v Bratislave vyzuvaci den:)
nika.sum
27.05.10,10:20
Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.
nika.sum
05.06.10,18:32
Prosim neviete o niekom kto ma letenku na BA-Gerona 29.6.2010?
arizona
05.06.10,18:40
Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.
možno pomôže : http://www.porada.sk/t141344-doprovod.html
nika.sum
06.06.10,18:20
možno pomôže : http://www.porada.sk/t141344-doprovod.html

Dakujem velmi pekne, musim skocit aj na letisko a spytat sa priamo v Ryanair aj ako dalej s letenkou ked ju stornujeme. Ale aj tak dufam, ze nakoniec babka pojde, lebo velmi by chcela.
deweron
08.06.10,20:05
Ja som si pre istotu vytlacil vsetky maily, ktore mi prisli. Radsej o 2 papiere viac ako o jeden menej
nika.sum
09.06.10,11:50
Takze zhrnutie z letiska. V Ryanair nie je mozne aby letelo dieta mladsie ako 16 r. Ked som sa pozastavila nad tym, ze sa mi to zda hlupost, ved uz ma obciansky preukaz, ze sa mi to zda divne, tak oponovali tym, ze to je kvoli unosom deti. Ja si myslim, ze keby ho chceli uniest, tak si to zabezpecia tak aby 15 rocneho vedeli vydavat za 16 rocneho, nie? Ak by sme chceli ho poslat s niekym z letu, tak musime zavolat a prehodit rezervaciu (co myslim, ze nie je zadarmo) k tomu s kym by cestoval, co je dost komplikovane. Tak dufam, ze babka bude moct cestovat a ked nie tak sanca na vratenie penazi je, ked budeme mat potvrdenie, ze necestovala zo zdravotnych dovodov (ale to nie je iste, ci vratia za oboch). Zmena mena na letenke je 100 EUR ak je to cez internet, ak by to robili priamo na letisku tak 150 EUR. A to nas ta letenka stala na osobu 150. No hroza....
BXLmiami
09.06.10,12:04
Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.
Predsa neletí sám,letí s babkou.Treba dať notárom overené poverenie babke že ty a aj otec súhlasite aby letel s babkou a nemal by byť problém.
nika.sum
10.06.10,07:53
Ahoj. Mam dost velky problem. Syn mal tento rok 15 r., mal letiet s babkou do Spanielska, letenky maju zakupene. Vraj nemoze letiet sam, az od 16 r. Neviete, ci nie je nahodou nejaka moznost aby predsa len mohol letiet sam aj ked nema este dovrsenych 16 r., pretoze babka s nim nemoze zo zdravotnych dovodov letiet.

Predsa neletí sám,letí s babkou.Treba dať notárom overené poverenie babke že ty a aj otec súhlasite aby letel s babkou a nemal by byť problém.

asi ste prehliadli poslednu cast poslednej vety:). Keby babka mohla ist, tak by nemal byt problem, rezervaciu mali spravenu naraz, ale babka ma zdravotne problemy a nevieme, ci bude moct letiet.
nika.sum
15.06.10,19:30
Takze ak sa nic vazne nestane, problem by mal byt vyrieseny, babka by mala letiet. Dufam, ze to prebehne bez problemov...
ikola1
01.07.10,07:10
Ahojte, na ja letím spoločnosťou Ryanair v auguste spolu so svojou manželkou a 10 ročnou dcérou. Letenky sú už zaplatené, ešte nie je urobený check in ani vytlačené letenky. Chcem sa opýtať, ak si vytlačím letenky, bude tam zapísaná moja dcéra na mojej alebo manželkynej letenke, alebo každý budeme mať letenku osobitne? Treba ju pri online registrovaní zapísať na moju alebo manželkynu letenku? Ako pracovníci letika budú vedieť, že dcérka letí v mojom doprovode? Možno hlúpe otázky, ale sme ešte nikdy neleteli takže chcem aby bolo všetko TIP TOP:eek:
hujer1
01.07.10,07:31
vytlačíš si 3 letenky, pre Teba, pre manželku aj pre dcéru. Každý pasažier nad 2 roky musí mať vlastné sedadlo to znamená taktiež vlastnú letenku. S tým doprovodom som si už nie taký istý ale myslím, že 10 ročná dcéra má už vlastný pas. Na check - ine sa Vás potom zaeregistrujú spolu
stormcatcher
01.07.10,07:45
vytlačíš si 3 letenky, pre Teba, pre manželku aj pre dcéru. Každý pasažier nad 2 roky musí mať vlastné sedadlo to znamená taktiež vlastnú letenku. S tým doprovodom som si už nie taký istý ale myslím, že 10 ročná dcéra má už vlastný pas. Na check - ine sa Vás potom zaeregistrujú spolu
aj so 16 rocnou dcerou mozem letiet na jednu letenku. na letenke je +1. samozrejme musi mat samostatne doklady a zaplatene sedadlo
hujer1
01.07.10,08:05
aj so 16 rocnou dcerou mozem letiet na jednu letenku. na letenke je +1. samozrejme musi mat samostatne doklady a zaplatene sedadlo

sestra letela s dcérou a obidve mali vlastné letenky, zvláštne možno to závisí od toho ako si to zabookuješ, potom teda už fakt neviem
stormcatcher
01.07.10,08:42
sestra letela s dcérou a obidve mali vlastné letenky, zvláštne možno to závisí od toho ako si to zabookuješ, potom teda už fakt neviem
da sa aj tak aj tak, len neviem ci vsade

Takze zhrnutie z letiska. V Ryanair nie je mozne aby letelo dieta mladsie ako 16 r. Ked som sa pozastavila nad tym, ze sa mi to zda hlupost, ved uz ma obciansky preukaz, ze sa mi to zda divne, tak oponovali tym, ze to je kvoli unosom deti. Ja si myslim, ze keby ho chceli uniest, tak si to zabezpecia tak aby 15 rocneho vedeli vydavat za 16 rocneho, nie? Ak by sme chceli ho poslat s niekym z letu, tak musime zavolat a prehodit rezervaciu (co myslim, ze nie je zadarmo) k tomu s kym by cestoval, co je dost komplikovane. Tak dufam, ze babka bude moct cestovat a ked nie tak sanca na vratenie penazi je, ked budeme mat potvrdenie, ze necestovala zo zdravotnych dovodov (ale to nie je iste, ci vratia za oboch). Zmena mena na letenke je 100 EUR ak je to cez internet, ak by to robili priamo na letisku tak 150 EUR. A to nas ta letenka stala na osobu 150. No hroza....
s tymto nemozem suhlasit. ked v christchurch manzelka posadi do lietadla 12 rocneho syna, tak ja si ho vyzdvihnem vo schwechate. samozrejme je nemyslitelne aby dieta uskutocnilo takuto cestu na prvy krat.
nika.sum
01.07.10,12:20
da sa aj tak aj tak, len neviem ci vsade

s tymto nemozem suhlasit. ked v christchurch manzelka posadi do lietadla 12 rocneho syna, tak ja si ho vyzdvihnem vo schwechate. samozrejme je nemyslitelne aby dieta uskutocnilo takuto cestu na prvy krat.

Ryanair ma vlastne pravidla, bez sprievodu dospeleho moze cestovat az od 16 rokov. Ak bude cestovat mladsi ako 16 rokov musi mat spravenu rezervaciu s dospelym, tak ako sme mali my: syn mal rezervaciu s babkou, nepotreboval uz ziadne potvrdenie od rodicov. Je to smiesne ale zial je to tak.
nika.sum
01.07.10,12:31
Ahojte, na ja letím spoločnosťou Ryanair v auguste spolu so svojou manželkou a 10 ročnou dcérou. Letenky sú už zaplatené, ešte nie je urobený check in ani vytlačené letenky. Chcem sa opýtať, ak si vytlačím letenky, bude tam zapísaná moja dcéra na mojej alebo manželkynej letenke, alebo každý budeme mať letenku osobitne? Treba ju pri online registrovaní zapísať na moju alebo manželkynu letenku? Ako pracovníci letika budú vedieť, že dcérka letí v mojom doprovode? Možno hlúpe otázky, ale sme ešte nikdy neleteli takže chcem aby bolo všetko TIP TOP:eek:

Letenky mate asi na jednej rezervacii, pred odletom si vytlacite cez check in tri letenky. Nic neriesite ine. Ja som sa tiez bala, ako budu vediet, ze syn mal rezervaciu spolu s babkou ale vedia to, asi je to nejako na tych letenkach oznacene. Neviem ci mate priplatenu aj batozinu dolu, ak ano tam je to 15 kg, je to vazene a vedia byt dost prisny, syn mal 15,2 kg, to preslo. Ak mozem odporucit dolu si dajte batozinu zabalit do folie, nie je sanca ze by Vam ju potom niekto prenural (pocula som ze aj to sa stava), balia to v budke kde sa plati parkovne, stoji to 2EUR. Ak mate batozinu len prirucnu, su na to stanovene rozmery, to budete mat uvedene aj na letenke a vazit moze 10 kg, ale odpustia nejake to deko. Prirucna by mala byt len z jedneho kusa, ale mama mala aj kabelku a v pohode presla. Len si dajte pozor aby ste nemali ostre predmety v prirucnej batozine a su presne stanovene mnozstva na tekutiny, kremy, prasky, kt. mozete mat v prirucnej batozine. Pitie si budete musiet kupit az po kontrole, na letisku (samozrejme nie lacno). Co sa tyka stravy, je povolene si spravit rozky alebo podobne rychle obcerstvenie. My sme tak isli minuly rok prvykrat, bola som 2krat na letisku aby som si vsetko overila, ale spokojna som bola az po kontrole. Nepaci sa mi na ryanair, ze si nemozete na Slovensku overit co potrebujete a ani mailom, len volat do Irska, smola ak neviete jazyk.
colton
12.07.10,10:59
Prirucna by mala byt len z jedneho kusa, ale mama mala aj kabelku a v pohode presla.
toto skutočne neodporúčam ani skúšať.. foťák, notebook, kabelka - všetko sa to musí zmestiť do jednej tašky s maximálnymi rozmermi 55cm x 40cm x 20cm a hmotnosťou 10 kg.. niekedy s tým naozaj nie je problém - v Bratislave si príručnú veľmi nevšímajú (aktuálnu skúsenosť ale nemám), no na takom Stanstede boli nekompromisný.. viem o jednej pani, ktorá mala kabelku + ďalšiu tašku.. na vyzvanie nebola schopná kabelku "natrepať" do tašky, nakoniec ju do lietadla ani nevpustili.. existujú isté pravidlá a treba ich rešpektovať
nika.sum
12.07.10,11:35
toto skutočne neodporúčam ani skúšať.. foťák, notebook, kabelka - všetko sa to musí zmestiť do jednej tašky s maximálnymi rozmermi 55cm x 40cm x 20cm a hmotnosťou 10 kg.. niekedy s tým naozaj nie je problém - v Bratislave si príručnú veľmi nevšímajú (aktuálnu skúsenosť ale nemám), no na takom Stanstede boli nekompromisný.. viem o jednej pani, ktorá mala kabelku + ďalšiu tašku.. na vyzvanie nebola schopná kabelku "natrepať" do tašky, nakoniec ju do lietadla ani nevpustili.. existujú isté pravidlá a treba ich rešpektovať

Ja si tiez myslim, ze to treba respektovat. Moja mama si nedala povedat (ved viete dama a bez kabelky :))a mala stastie, ale bola pripravena tu kabelku strcit do tasky. Sledovala som aj ostatnych pasazierov a naozaj ten pan pri vstupe pravidla nedodrziaval, presli aj ti co mali notebook a dalsiu prirucnu tasku, ale ja by som to urcite neriskovala.
colton
12.07.10,11:51
prípadne ešte stále je tu možnosť sa nejakého cestujúceho opýtať či by sa mu to náhodou nezmestilo do tašky - ale to by mi bolo asi proti srsti.. prípadne v zime nie je problém schovať kabelku pod kabát ;)
simbata
12.07.10,14:35
No ja by som to s tou príručnou neriskovala, my keď sme pred mesiacom leteli, tak nekompromisne pozerali, ze len 1ks, jedna pani tam pomaly plakala nad kufrom, lebo mala este aj preplnenu kabelku a nevedela to tam za ten svet natrepat. Ci sa jej to podarilo neviem, lebo sme stali v predsie, ale stresovat sa takto pred odletom asi nie je velmi prijemne.....