kobylka
01.03.10,08:48
Pekný deň, prosím o radu. Sro-čka registrovaná na území SR podniká s českou sro-čkou, registrovanou na Dph v čechách aj u nás. Česká firma vystavuje fa s ich slovenským DIČ. Na fa je uvedené dph.
Slovenská firma im raz mesačne vystavujeme fa za poskytnuté služby bez dph na ich české DIČ. Je to správne? Alebo by nám aj oni mali fakturovať s ich českým DIČ a bez dane?Môžu sa súčasne používať dva identifikačné čísla?
Ďakujem za radu
IvoM
01.03.10,09:45
Z pohľadu DPH je dôležité pod akým IČ-DPH je poskytnutá alebo prijatá služba, takže na prvú otázku je odpoveď Áno, ak je Vaša služba podľa §15.1. Dve IČ DPH sa samozrejme nemôžu používať súčasne na jednej faktúre, ale každá firma môže byť registrovaná v rôznych štátoch a mať viac IČ-DPH, každé však z iného štátu.
Susan
14.06.10,10:03
Z pohľadu DPH je dôležité pod akým IČ-DPH je poskytnutá alebo prijatá služba, takže na prvú otázku je odpoveď Áno, ak je Vaša služba podľa §15.1. Dve IČ DPH sa samozrejme nemôžu používať súčasne na jednej faktúre, ale každá firma môže byť registrovaná v rôznych štátoch a mať viac IČ-DPH, každé však z iného štátu.

Môžem tomu rozumiet tak, ze ak poskytnem sluzbu v CR, vystavim faktúru s pridelenou českou IČ-DPH a s českou 20% DPH.
Ak by som poskytla napr. sluzbu do Nemecka, vystavim faktúru s pridelenou nemeckou IČ-DPH a nemeckou DPH?

K uvedenym faktúram budem viest evidenciu podľa § 70 a na vystavené faktúry uvediem poskytnutie sluzby podľa § 73 odst. 2 pism.i ?

Má s takouto fakturáciou niekto skúsenosti? Jedná sa o vývoz elektronických reklamnych sluzieb. Dakujem za každú informaciu:-)
SAIVI
22.06.10,10:44
...mám v tom dnes chaos :( Pozrie mi to prosím niekto či je to správne? ...alebo prosím nejaký odkaz na nejaký link na nete, kde sú jednotlivé prípady výstižne stručne rozpísané, nejaká tabulka, alebo niečo podobné..

Faktúra – vystavená za tovar do EU bez DPH
Faktúra – vystavená za tovar slovenskému platcovi DPH, ktorý tovar priamo od nás vyváža do EU bez DPH

Faktúra – vystavená za odpredaj hmotného majetku (napr. prac.stroj ) do EU bez DPH

Faktúra – vystavená za odpredaj hmotného majetku-nehnuteľnosti ak uplynulo 5 r. od kolaudácie bez DPH
Faktúra – vystavená za odpredaj hmotného majetku-nehnuteľnosti do 5 r. od kolaudácie s DPH

Faktúra - vystavená za služby platcovi z EU- miesto prevedenia služieb SR s DPH
Faktúra - vystavená za služby platcovi z EU- miesto prevedenia služieb EU bez DPH


Faktúra – prijatá za tovar od platcu DPH z EU - vyhotovená bez DPH, samozdanenie
Faktúra – prijatá za služby od platcu z EU, práce prevedené na území SR - vyhotovená bez DPH, samozdanenie