JM1968
01.03.10,09:00
Prosím, potrebovala by som poradiť, ako postupovať, keď naša firma bola v Rakúsku urobiť záručnú opravu slovenskej firme -nezávislé kúrenie na vozidle. Firma, ktorej budeme záruku faktúrovať chce, aby sme vypísali cestovný príkaz, že aj ten nám vrámci záruky preplatia. Ja teraz neviem, či táto refundácia podlieha DPH a či nevstupuje do súhrnného výkazu. Alebo mám urobiť iba riadnu faktúru na záručnú opravu s dph a len poslať cestovný príkaz? Ďakujem skúsenejším.
IvoM
01.03.10,09:38
Nie je mi ale jasné komu tú záručnú opravu vlastne fakturujete, a fakturujú sa podľa mňa dopravné/prepravné/cestovné náklady a nie cestovný príkaz.
JM1968
01.03.10,10:17
Nie je mi ale jasné komu tú záručnú opravu vlastne fakturujete, a fakturujú sa podľa mňa dopravné/prepravné/cestovné náklady a nie cestovný príkaz.
Záručnú opravu faktúrujeme firme, ktorá dodala našej firme súčiastky ( sme ich autorizovaný servis),ktoré sme použili pre tretiu firmu a ktoré sa pokazili v aute tejto tretej firmy, akurát keď bolo ich vozidlo v Rakúsku. Všetky firmy sme slovenské. Takže tretia firma má nárok na opravu zadarmo a my nové súčiastky a opravu faktúrujeme prvej firme vrámci záruky. A táto prvá firma chce, aby sme im poslali náš cestovný príkaz na cestu do Rakúska, že aj to nám preplatia. Ďakujem za trpezlivosť.
IvoM
01.03.10,10:44
Už mi to je jasné, je to dodanie služby podľa §15.1 takže s DPH. Čo sa týka toho cesťáku, tak nemôžte im poslať len cesťák na preplatenie, je to súčasť Vami poskytnutej služby ktorú im fakturujete, môže byť ale jeho kópia ako príloha k faktúre na základe ktorej im tieto dopravné náklady fakturujete.
JM1968
01.03.10,10:50
Už mi to je jasné, je to dodanie služby podľa §15.1 takže s DPH. Čo sa týka toho cesťáku, tak nemôžte im poslať len cesťák na preplatenie, je to súčasť Vami poskytnutej služby ktorú im fakturujete, môže byť ale jeho kópia ako príloha k faktúre na základe ktorej im tieto dopravné náklady fakturujete.
Ďakujem pekne, už len toľko, či aj na tento cesťák mám dať dph. Ak je to príloha, tak asi áno...
IvoM
01.03.10,11:03
Ďakujem pekne, už len toľko, či aj na tento cesťák mám dať dph. Ak je to príloha, tak asi áno...


Samozrejme, je to súčasť Vami poskytnutej služby.
JM1968
01.03.10,11:06
Samozrejme, je to súčasť Vami poskytnutej služby.
Ďakujem ešte raz, pekný deň