jana125
01.03.10,10:05
Ahojte, viete mi niekto poradiť ako mám postupovať, keby som chcela preveriť, či majiteľ bytu, v ktorom sme boli v prenájme platil daň z prenájmu? Zmluva bola uzatvorená len na rok, papierovo sa nepredlžovala. Ďalšie dva roky sme tam bývali len na ústnu dohodu, doklad o platení za každý mesiac máme. ďakujem
veronikasad
01.03.10,09:08
Ahojte, viete mi niekto poradiť ako mám postupovať, keby som chcela preveriť, či majiteľ bytu, v ktorom sme boli v prenájme platil daň z prenájmu? Zmluva bola uzatvorená len na rok, papierovo sa nepredlžovala. Ďalšie dva roky sme tam bývali len na ústnu dohodu, doklad o platení za každý mesiac máme. ďakujem
K čomu ti to bude teraz? Ak si mu dávala peniaze "načierno" - bez zmluvy, nebudeš mať problémy aj ty ?
Zita5
01.03.10,09:11
Nemám záujem niekomu držať stránku , ale ten prenajímateľ Vám až tak ublížil ,že ste schopná až tak ďaleko zájsť ?

Inak miestne príslušný daňový úrad Vám informáciu na základe Vašej žiadosti podá .
jana125
01.03.10,10:59
Ide o to, ze nám nevrátil posledný nájom. Byt predal, museli sme sa behom pár dní vysťahovať. Súhlasili sme s tým pod podmienkou, že nám nájom za posledný mesiac vráti. Majiteľ hovoril, že s tým problém nemá. Teraz sa zatajuje, nedvíha.....tak pokiaľ má on takýto prístup k nám, budeme mať aj my k nemu.
Zoltán Kovács
01.03.10,11:03
Keď už ide o to zdaňovanie. Ročná výška nájomného bola vyššia ako 100 tisíc v starej mene? Lebo ak áno potom bola povinnosť z tvojej strany to každý rok nahlásiť na DÚ, že si vyplatil fyzickej osobe toľko a toľko.....
Ľaľa
01.03.10,11:14
Syn býval v podnájme v garsónke, garsónku vlastnila nejaká Judr. z Blavy. Mal aj zmluvu. Tiež chcela garsónku predať a syn sa musel vysťahovať. Mali sme problémy z vrátením tzv. "akontácie", ktorú musel syn zaplatiť vo výške dvojnásobku dohodnutého nájomného a ktorá mu pri skončení prenájmu mala byť vrátená. Pani doktorka bola raz v zahraničí, raz zaneprázdnená, ale keď sa do toho zapojil manžel a povedal jej, že ako do určitého termínu peniaze nevráti, tak sa obrátime na príslušný daňový úrad a čuduj sa svete pani doktorka peniaze asi po troch mesiacoch vrátila, čiže treba sa asi pri takýchto "zaneprázdnených osobách" stále hlásiť o svoje práva.
jana125
01.03.10,12:21
Na osobu to vychádzalo cca 4000 v starej mene, takze ročná výška nájomného za osobu nebola vyššia než 100 tisíc. Majiteľke sme hovorili, že dáme to preveriť na daňové, zostala síce zaskočená, ale odvtedy sa s ňou nedá skontaktovať. Samozrejme údaje o nej máme. Len by som potrebovala vedieť, ako teda postupovať