zsuctaren
01.03.10,10:37
prosím o kontrolu:

riadok 00 , úhrn príjmov: 4625,59 €
základ dane : 4009,67 €

4025,70-4009,67= 16,03 € x 0,19 = 3,045 € x 12= 36,55 / 12= 3,045 €

Pracoval 12 mesiacov, tak mu vzniká zamest. prémia 3,05 €????????????????????????????????????????????????? ??????????????????


Dakujem
blondy
01.03.10,11:05
Áno, zamestnanecká prémia bude 3,05€
stanila
01.03.10,11:37
prosím o kontrolu:

riadok 00 , úhrn príjmov: 4625,59 €
základ dane : 4009,67 €

4025,70-4009,67= 16,03 € x 0,19 = 3,045 € x 12= 36,55 / 12= 3,045 €

Pracoval 12 mesiacov, tak mu vzniká zamest. prémia 3,05 €????????????????????????????????????????????????? ??????????????????


Dakujem
prosim o pomoc na podobnu temu:
ciastkovy zaklad dane: 3.480,16
pracovny pomer: 12 mesiacov
preddavky na dan: 6,44

ma narok na vratenie preplatku na dani 6,44 (kedze zaklad dane bude nula), a zaroven na vyplatenie zamestnaneckej premie?
- premia: (4025,70-3480,16) x 0,19 = 103,66 (za 12mes., t.j. x12/12)

Dakujem.
Timka1
01.03.10,11:40
prosim o pomoc na podobnu temu:
ciastkovy zaklad dane: 3.480,16
pracovny pomer: 12 mesiacov
preddavky na dan: 6,44

ma narok na vratenie preplatku na dani 6,44 (kedze zaklad dane bude nula), a zaroven na vyplatenie zamestnaneckej premie?
- premia: (4025,70-3480,16) x 0,19 = 103,66 (za 12mes., t.j. x12/12)

Dakujem.


áno, bude mať preplatok dane vo výške 6,44 € a zamestnaneckú prémiu vo výške 103,66 €
stanila
01.03.10,11:49
áno, bude mať preplatok dane vo výške 6,44 € a zamestnaneckú prémiu vo výške 103,66 €
...ovplyvnuje narok na premiu fakt, ze sa k dan. priznaniu dolozi doklad o vyplatenom zivotnom poisteni (hoci v tomto pripade suma ani nemohla byt uplatnena k znizeniu zakladu dane, kedze ciastkovy zaklad bol nizsi ako polozka na danovnika)? znama to tak dnes podala a bolo jej povedane, ze nemoze ziadat aj preplatok, aj premiu a vypocet premie jej vybielili z priznania... ??? t.j. ponechali jej len 6,44 - vraj kvoli tomu, ze si uplatnila sumu zo zivotnej poistky (hoci de facto neuplatnila, len bola uvedena v odpocitat. polozkach...)
Tamila
01.03.10,12:05
Suma životnej poistky nemala byť v DP vpísaná, aj keď v konečnom dôsledku daň na vrátenie nevyšla, ale bola tam uvedená ako nezdaniteľná časť. Možno by bolo riešením podať opravné priznanie, neuviedla by som tam nezdaniteľnú časť - poistné a vypočítala by som ZP.
Timka1
01.03.10,12:08
V ZDP je uvedené:

§ 32a
(8) Ak sa postupuje pri vykonaní ročného zúčtovania alebo pri podaní daňového priznania podľa odsekov 5 alebo 6, na účely uplatnenia zamestnaneckej prémie sa vypočítaná daň rovná nule a postup podľa § 11 sa nepoužije.

Do DP netreba uvádzať výšku poistenia, pretože je preňho výhodnejšie uplatniť si zam. prémiu, asi preto mu to zabielili, skúste podať opravné DP.
stanila
01.03.10,12:09
Suma životnej poistky nemala byť v DP vpísaná, aj keď v konečnom dôsledku daň na vrátenie nevyšla, ale bola tam uvedená ako nezdaniteľná časť. Možno by bolo riešením podať opravné priznanie, neuviedla by som tam nezdaniteľnú časť - poistné a vypočítala by som ZP.
takze vyslovene uvedenie tej sumy mohlo byt pricinou, ze jej to "opravili" (vybielili)? kazdopadne dakujem za radu.
Ala100
01.03.10,13:25
Asi sa spytam blbo, ale fakt mi nedochadza. Ked je ciastkovy zaklad dane vacsi ako 4025,70 tak vtedy sa uz zamestnanecku premiu nema narok, lebo vyjde zaporne cislo, ano?
VERONIKA6
01.03.10,13:28
Asi sa spytam blbo, ale fakt mi nedochadza. Ked je ciastkovy zaklad dane vacsi ako 4025,70 tak vtedy sa uz zamestnanecku premiu nema narok, lebo vyjde zaporne cislo, ano?
Nemá nárok na zamestnaneckú prémiu.
stanila
02.03.10,10:44
V ZDP je uvedené:

§ 32a
(8) Ak sa postupuje pri vykonaní ročného zúčtovania alebo pri podaní daňového priznania podľa odsekov 5 alebo 6, na účely uplatnenia zamestnaneckej prémie sa vypočítaná daň rovná nule a postup podľa § 11 sa nepoužije.

Do DP netreba uvádzať výšku poistenia, pretože je preňho výhodnejšie uplatniť si zam. prémiu, asi preto mu to zabielili, skúste podať opravné DP.
...este otazka, lebo v tom zacinam mat troska chaos: ...postup podla §11 sa nepouzije... - aj nezdanitelna ciastka na danovnika je § 11, to akoze neodpocita ani to???