Heleniatko
01.03.10,11:00
Mili poradaci, vase diskusne fora sledujem sice len kratko, ale v mnohych pripadoch vase dobre rady urcite velmi pomohli... Momentalne sa zaoberam myslienkou, ako si privyrobit na rodicovskej dovolenke, aby som si prilepsila a nepripravila sa o rodicovsky prispevok :) Mam v umysle zalozit si s.r.o. spolu s manzelom (kedze mi na to poskytne financie, nemozem ho vynechat:D), chcela by som podnikat cez internet, pricom sidlo s.r.o. by bolo u nas doma. V tejto suvislosti mam niekolko otazok, ktore ste urcite uz niekomu zodpovedali, ale velmi by mi pomohlo, keby ste mi na ne este raz odpovedali alebo ma aspon nasmerovali na diskusie, kde sa to uz riesilo. Po prve, som zvedava, ci to, ze budem spolocnickou a konatelkou s.r.o. nejako ovplyvni moj status rodica na rodicovskej dovolenke, v povodnom zamestnani nemam rozviazany prac.pomer, a nemusim platit zdravotne odvody. Dalej by som chcela niekoho poprosit o vzor zakladatelskej listiny pre s.r.o. s dvoma spolocnikmi, lebo som nasla len vzor pre jedneho, a ako sa mam potom ustanovit za konatelku. Co s tym zakladnym imanim? Musi byt na podnikatelskom ucte, ci staci len vyhlasenie, ze bolo splatene? A ked bude sidlom s.r.o. nas vlastny byt, ci treba vypis z katastra alebo co, alebo len nas spolocny suhlas ako dvoch vlastnikov bytu. V takom pripade si mame este aj ako s.r.o. platit nejaky najom ako vlastnikom alebo to bude bezplatne? Co sa viac oplati? Ak by sme chceli pre s.r.o. vyuzivat auto, ktore je na lizing, treba uzatvorit zmluvu s lizingovou spolocnostou? :confused: vela otazok, dufam, ze mi niekto poradi...:o dakujem
Heleniatko
02.03.10,22:44
pomoze niekto?
Heleniatko
06.03.10,11:26
asi som si na poradu nevybrala vhodnu dobu, danove priznania sa blizia...