zuzkadzugi
01.03.10,13:28
Prosím Vás, zdaňovanie dotácie z úradu práce pri vedení jednoduchého účtovníctva alebo paušálnych výdavkoch mi je jasné.
Ale čo ak chcem viesť iba daňäovú evidenciu, môžem postupovať pri zdaňovaní dotácie akoby som viedla účtovníctvo, t.j. zdaňovala postupne podľa čerpania?
avava
06.03.10,00:00
pri daňovej evidencii sa ti do príjmu zahrňuje len tá časť dotácie , ktorú si použila
Katy a R
27.03.11,14:31
Toto dúfam platí stále ... žiadne zmeny neboli (aspoň ja som nepostrehla) :confused::confused:
mihand
27.03.11,18:44
Dobry vecer,

Chcela by som sa spytat nasledovne:

SZCO dostal v roku 2010 dotaciu z uradu prace. Uctujem jednoduchom uctovnictve, viem, ze do POZD zahrnam len skutocne vyčerpanú dotáciu - oproti zahrnam vydavky hradene z dotacie ako VOZD.

Co vsak v pripade, ze SZCO z dotacie zaplatil (na zaklade zmluvy ) aj najomne fyzickej osobe dopredu. Podla §19 ZoDP, by sa to malo casovo rozlisit.

Je spravne, ak uhradu prenajmu vztahujucu na rok 2011 dam ako VNZD v roku 2010 , a skutocne cerpanu dotaciu /POZD/ ponizim o tuto sumu?

Dakujem
mihand
28.03.11,11:27
Prosim, nikto mi nevie pomoct?? Iba potvrdit, ze je to tak ok :-)))