kyxy
01.03.10,14:36
Zdravím,
v r. 1992-1995 som mal malú živnosť, cca od polovice som neplatil najprv len niektoré odvody potom už nič..OK moja chyba po ukončení živnosti ma Soc.P. prenasledovala asi 6 rokov okolo r. 2000 mi bola urobená komplexná kontrola kde mi vyčíslili nedoplatky KTORÉ SOM ZAPLATIL.
AŽ POTOM MI BOLI UZNANÉ 3 ROKY MOJEJ ŽIVNOSTI DO ODPRAC. ROKOV dovtedy som bol postavený na roveň tých, čo nepracovali vôbec...Takto sa mi štát odmenil za to že som v 1992 nešiel aj s kamoškou na Úrad práce ale z ničoho som vytvoril na tri roky 2 prac. miesta.OK toto poznáte všetci a asi to tu neopatrí..
Pred mesiacom mi prišiel zo soc. poiťovne doplatok za obdobie 1993-1995 vo výške 52 € ako nedoplatok do fondu nezamestnanosti.AK môžte a viete odpovedzte mi na tieto otázky:
1. Nie je to premlčané?16 rokov...
2.Nemala by to platiť kontrolórka ktorá robila asi pred 9 rokmi komplexnú kontrolu?Ona urobila chybu..
3.Štát si svoje peniaze zobral niekoľkonásobne späť nakoľko mi po ukončení živnosti v jan.1995 nepriznali podporu iba sociálku....

Nejde o 52 €...Ide mi o to že sa bojím, aby mi nechodili dalších 20 rokov kadejaké obskúrne sumy z tohoto obdobia kedykoľvek sa nejaká pracovníčka soc.poisť. bude hrať s počítačom...
Že v tom majú bordel mi hned došlo keďže v záhlaví je moje nové IČO ktoré mám od r. 2005..
Takže DOKEDY ma môžu takto obťažovať?Opakujem ide o obdobie 1992-1995...
Laco-monter
01.03.10,16:19
Zaplať 52 € a tým sa to skončí.
Ivula
01.03.10,16:34
Takého niečo prišlo platiť aj môjmu otcovi a mne za rok 2003, ale nenašla som v tom zákone z tých rokoch nič, na čo by sa dalo odvolať, aby sme nemuseli platiť, takže ostáva iba poctivo zaplatiť, iba nechápem, že doteraz na to nikto neprišiel, AŽ TERAZ!!!!!!
dstopka
01.03.10,16:52
No neviem, či sa takéto niečo dá premlčať, ak nie, tak by som to radšej zaplatil, aby na to nedali ešte úroky z omeškania... :mad:
zdenka131
01.03.10,17:02
kyxy
02.03.10,07:41
Zaplať 52 € a tým sa to skončí.

Všetci tu píšete zaplať...ja by som s tým problém nemal..ale ide o to
že mi potom kedykoľvek môžu poslať akúkoľvek sumu, čo mám zapaltiť do neviem kedy?NAČO bola potom komplexná kontrola pred tými asi 9 rokmi?
Antea
02.03.10,12:02
Všetci tu píšete zaplať...ja by som s tým problém nemal..ale ide o to
že mi potom kedykoľvek môžu poslať akúkoľvek sumu, čo mám zapaltiť do neviem kedy?NAČO bola potom komplexná kontrola pred tými asi 9 rokmi?
Pred 9 rokmi sa poistné v nezamestnanosti platilo Úradu práce. Takže je logické, že kontrolórka ani nemohla skontrolovať či nemáš nejaký dlh. Od r. 2003 sú odvody spojené a odvádzajú sa do SP. Zrejme po prevzatí všetkej agendy robia teraz kontroly a žiadajú nedoplatky.
profesional
02.03.10,19:00
Tvoj dlh bol premlcany po 3 rokoch. Premlcanim ale nezanika dlh ale len jeho vymahatelnost. Preto oni maju pravo od teba chciet aby si zaplatil. Avsak ty si povinny pisomne vzniest namietku premlcania. A v takom pripade su povinni oni vymahanie zastavit. Tj. organ statnej spravy a verejnej moci neprihliada na premlcanie automaticky. Prihliada na neho len v tom pripade ak dlznit namietku premlcania vzniesol. Inak sa sa nu hladi ako by vznesena nebola. Takze sup sup napisat namietku prelmcania.
kyxy
03.03.10,10:13
Ďakujem všetkým čo si našli čas a MIMORIADNE díky za posledné 2 príspevky
už sa v tom orientujem.Poslal som mail do SP odkiaľ mi poradili aby som poslal PÍSOMNÉ odvolanie tak dúfam že z toho bude cesta von. :)
bjuty smis
01.02.14,19:53
síce stará téma, ale vie niekto uviesť, podla akého zákona ?
Mária27
02.02.14,11:33
ak nie je premlčanie upravené inak, platí občiansky zákonník