Tati5
01.03.10,18:23
Dobrý deň,
mám otázku ohľadom výdavkov na telefonovanie, možno triviálnu, ale som v jednoduchom účtovníctve začiatočník, takže poprosím o radu. Chcem si založiť e-shop a keďže potrebujem aj telefonickú linku, ktorá ale nebude až tak využívaná, zatiaľ som uvažovala o tom, že by som to riešila formou predplatenej karty (Prima karta, Easy resp. O2 fér). Chcem sa spýtať, či si takýto výdavok môžem dať do daňových výdavkov (prevádzková réžia), s tým že dokladom bude výdavkový pokl. doklad a k nemu priložím bloček z ERP?

Vopred ďakujem za radu :)
Tati5
03.03.10,05:29
Poradíte mi, prosím? Alebo aspoň mi napíšte, kde nájdem odpoveď, ďakujem pekne.
Zita5
03.03.10,05:50
Dobrý deň,
mám otázku ohľadom výdavkov na telefonovanie, možno triviálnu, ale som v jednoduchom účtovníctve začiatočník, takže poprosím o radu. Chcem si založiť e-shop a keďže potrebujem aj telefonickú linku, ktorá ale nebude až tak využívaná, zatiaľ som uvažovala o tom, že by som to riešila formou predplatenej karty (Prima karta, Easy resp. O2 fér). Chcem sa spýtať, či si takýto výdavok môžem dať do daňových výdavkov (prevádzková réžia), s tým že dokladom bude výdavkový pokl. doklad a k nemu priložím bloček z ERP?

Vopred ďakujem za radu :)

Môžete , pokiaľ telefonovanie používate v súvislosti s dosahovaním zdaniteľných príjmov podľa §6 , tak je to výdavkom ovplyvňujúcim základ dane.