Sabina 1
01.03.10,18:24
Ahojte Poradáči, neviem si poradiť ako na to. Podnikateľ SZČO, platiteľ DPH ukončil podnikanie k 31.12.2009. Mal auto v podnikaní na IČO. Už je to dopísané, t.j. ZC=0. Založil sro, a chce auto dať do SRO-ky? Má na to možnosť len kúpno-predajnou zmluvou? A ako teraz, ako už ako podnikateľ nemá na to oprárnenie? :confused:
Anja111
01.03.10,18:58
Ahojte Poradáči, neviem si poradiť ako na to. Podnikateľ SZČO, platiteľ DPH ukončil podnikanie k 31.12.2009. Mal auto v podnikaní na IČO. Už je to dopísané, t.j. ZC=0. Založil sro, a chce auto dať do SRO-ky? Má na to možnosť len kúpno-predajnou zmluvou? A ako teraz, ako už ako podnikateľ nemá na to oprárnenie? :confused:
Môže kúpnou zmluvou, aj keď už nie je SZČO. Príjem za predaj automobilu, ktorý bol zahrnutý v obchodnom majetku, je zdaniteľným príjmom až do piatich rokov od jeho vyradenia...
Sabina 1
08.03.10,04:34
Ďakujem za odpoveď, a ja som to tak podnikateľovi vravela, len nepáči jemu, že musí platiť daň. Snažila som jemu vysvetliť, že áno teraz zaplatí daň. ale sro o toľko menej bude platiť počas doby odpisovania.:o