Ďuri Z
01.03.10,20:36
Dobrý večer, chcel by som sa spýtať, dostal som dotáciu z ÚP a môžem ju použiť aj na dobrovoľné poistné SP, nakoľko ešte nemám povinnosť platiť, v zmluve mám uvedené iba fondy - myslíte, že môžem?
Věra Deptová
05.03.10,20:21
Prosim, nie je plne rozumieť Tvojej otázke.
Timka1
05.03.10,20:22
Dobrý večer, chcel by som sa spýtať, dostal som dotáciu z ÚP a môžem ju použiť aj na dobrovoľné poistné SP, nakoľko ešte nemám povinnosť platiť, v zmluve mám uvedené iba fondy - myslíte, že môžem?

dotáciu z úradu práce môžeš použiť na tie výdaje, ktoré máš uvedené v kalkulácii nákladov v podnikateľskom zámere, ktorý si si obhájil pred komisiou

ak máš v kalkulácii uvedené dobrovoľné poistné, tak môžeš
vikuš
08.03.10,19:35
v podnikateľskom zámere mám uvedené výdavky - odvody do fondov - nie konkrétne iba uvedené pre rok 2009 995,- Eur
vikuš
08.03.10,19:41
ja si myslím, že môj známy by si mohol - neviem ako ty máš tam uvedené v podnikateľskom zámere aj výdavky na poistné pre rok 2009. aj keď neviem ako je to s dobrovoľným poistením
Ludula
09.03.10,12:33
dotáciu z úradu práce môžeš použiť na tie výdaje, ktoré máš uvedené v kalkulácii nákladov v podnikateľskom zámere, ktorý si si obhájil pred komisiou

ak máš v kalkulácii uvedené dobrovoľné poistné, tak môžeš
Moja známa-krajčírka dostala dotáciu z ÚP v 6/09.V kalkulácii nákladov mala uvedené že dotáciu použije na sociálne a zdrav. poistenie.Živnosť ma od 1.7.2009. Ja si myslím, že je to jedno či to použije na povinné alebo dobrovoľné poistné, veď ak jej to schválili tak už vtedy bolo jasné že jej nevzniká od 1.7.2009 platiť povinné poistné ale dobrovoľné.
Chcem sa ešte opýtať, keď použije v DP paušalne výdavky či si môže k tým 40 % pripočítať aj uhradené poistné na SP a ZP.
Dotáciu dostala vo výške 2416,15 EUR, iné príjmy nemala a z dotácie čerpala len poistné.
Ďakujem.
Timka1
09.03.10,12:40
Moja známa-krajčírka dostala dotáciu z ÚP v 6/09.V kalkulácii nákladov mala uvedené že dotáciu použije na sociálne a zdrav. poistenie.Živnosť ma od 1.7.2009. Ja si myslím, že je to jedno či to použije na povinné alebo dobrovoľné poistné, veď ak jej to schválili tak už vtedy bolo jasné že jej nevzniká od 1.7.2009 platiť povinné poistné ale dobrovoľné.
Chcem sa ešte opýtať, keď použije v DP paušalne výdavky či si môže k tým 40 % pripočítať aj uhradené poistné na SP a ZP.
Dotáciu dostala vo výške 2416,15 EUR, iné príjmy nemala a z dotácie čerpala len poistné.
Ďakujem.


u nás na Úrade práce neakceptujú úhrady na dobrovoľné poistenie do SP zo zdrojov dotácie iba z vlastných zdrojov si to môže hradiť

ak použije paušálne výdavky, do príjmu jej vstupuje celá výška dotácie, bez ohľadu na to akú sumu vyčerpala, k výdajom sa pripočíta aj poistné uhradené v roku 2009, čiže paušál + poistné ide komplet do výdajov