Ronyxx
01.03.10,20:57
Kto mi poradí ako mám postupovať pri zamestnancovi, ktorému skončil 28.2.2010 pracovný pomer na dobu určitú a od 01.03. je na PN. Mám ho odhlásiť zo sociálnej aj zo zdravotnej poisťovne k 28.2.? Zamestnávateľ platí PN alebo len sociálka? Aké potvrdenie je potrebné zaslať do sociálnej poisťovne ohľadom uvedenej PN? Vďaka
brčko
01.03.10,20:03
Kto mi poradí ako mám postupovať pri zamestnancovi, ktorému skončil 28.2.2010 pracovný pomer na dobu určitú a od 01.03. je na PN. Mám ho odhlásiť zo sociálnej aj zo zdravotnej poisťovne k 28.2.? Zamestnávateľ platí PN alebo len sociálka? Aké potvrdenie je potrebné zaslať do sociálnej poisťovne ohľadom uvedenej PN? Vďaka

Jeho PP skončil 28.2.2010.

Ak ti priniesol PN, tak vystav potvrdenie zamestnávatela o zamestnancovi pre účely uplatnenia nároku na nem.dávky a spolu s PN odnes na SP. Inak si to už mal odniesť sám zamestnanec, ty si mu mala dať len to potvrdenie (ale to je vec dohody). Tiež ak by pokračoval v PN až do apríla, pokračovanie PN nech odnesie/zašle sám do SP kam patrí zamestnávatel a tiež ukončenie PN.
Nemocenksé hradí od prvého dna SP.