monika040
02.03.10,06:18
Potrebujem radu, doma máme požičaniu kameru JVC je od nej len taký kábel ktor. má na jednej strane až 4 koncovky, bielu, červenú, žltú a čiernu. Nevieme to zapojiť do PC vôbec :( Do notebooku sme strčili pamäťovú kartu, ale na nej boli len fotky, videá nie. Vraj ku kamere žiadne iné káble majitelia nemajú. PLs ako si mám dať to video do PC je to dosť dvôležité. Video tam máme na kemere sme ho pozerali.
Fero11
02.03.10,05:51
predpokladam, ze sa tam nahrava na kazetu. Takze ku kamere by mal byt este jeden kabel firewire http://www.gearslutz.com/board/attachments/music-computers/43651d1193516008-macbook-firewire-port-6-pin-firewire_cable_6_4-3.jpg a do PC musis dat PCI kartu firewire napr http://www.cooldrives.com/ep.yimg.com/ca/I/cooldrives_2069_2674597.jpg
TomasHC
02.03.10,06:00
Ak je to nejaka stara pomsta, tak potom biely/cerveny je cinch audio a zlty s-video.

http://img.kasa.cz/dunaj_sk-foto/full_size/3/3/8/product_905833.jpg
Ten SCART na druhej strane kabla si nevsimaj...

Potom by si potreboval PCI kartu, ktora ma minimalne teda s-video vstup a na zvuk dat redukciu cinch-jack 3,5. Alebo aspon graficku gartu, co ma VIVO :)
monika040
02.03.10,06:04
To sa nedá jednoduhšie, to potrebujem také kraviny, však to mám iba na dva dni požičiane lebo potrebujem video do školy :( To nejde len jednoducho pripojiť k PC ako fotoaparát. :( A nedá sa to video presunúť na tu kartu ku fotkám nejako?

Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?
TomasHC
02.03.10,06:37
To sa nedá jednoduhšie, to potrebujem také kraviny, však to mám iba na dva dni požičiane lebo potrebujem video do školy :( To nejde len jednoducho pripojiť k PC ako fotoaparát. :( A nedá sa to video presunúť na tu kartu ku fotkám nejako?

Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?

Kuratko... Ved sem napis vyrobcu a typ kamery a nebudeme hadat ako deticky v ustave...
Fero11
02.03.10,06:38
nie neda, pouzi firewire ta karta stoji asi 3-4€ a kabel asi 2-3€
monika040
02.03.10,06:42
Tak nič no :( Ešte šťastie že to neni moja kamera, taka kravina
expeert
02.03.10,12:57
A majiteľa kamery si sa nespytovala ako dáva videá do počítača on??
salvosko
02.03.10,14:06
Zlta je video.
Biela a cervena audio.
Cierna je 0.
Takze potrebujes kartu ktoru ma taky video vstup.
pizzanoel
02.03.10,14:53
Zaleží aká je to kamera ak je analogová potrebuješ tv kartu v pc. Ak je digitalna potrebuješ kartu na pripojenie kabla IEEE1894 + teda aj ten kabel a samozrejme software ako napr.: ulead, pinacle studio...
Chobot
02.03.10,15:47
To sa nedá jednoduhšie, to potrebujem také kraviny, však to mám iba na dva dni požičiane lebo potrebujem video do školy :( To nejde len jednoducho pripojiť k PC ako fotoaparát. :( A nedá sa to video presunúť na tu kartu ku fotkám nejako?

Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?

A na aké médium nahráva tá kamera? Na kazetu? Na vstavaný HDD?

Ako už niekto spomenul, napíš typ kamery, budeme múdrejší.
Vlado40
02.03.10,21:13
Inak je to nová digitálna kamera. Na kazetu?

Nová digitálna kamera by mala mať konektor USB alebo 1394.Tieto sú väčšinou menšie ako v PC a sú pekne schované pod krytkou.
Takže sa poriadne pozri na kameru zo všetkých strán.Aj ja ,keď dĺhšie nepoužívam kameru mám problém ju nájť ,ale hľadám lebo viem , že niekde je.

Ku každej kamere je dodávaný aj softvér na CD , cez ktorý kamera spolupracuje s PC.
Chobot
02.03.10,21:56
Potrebujem radu, doma máme požičaniu kameru JVC je od nej len taký kábel ktor. má na jednej strane až 4 koncovky, bielu, červenú, žltú a čiernu. Nevieme to zapojiť do PC vôbec :( Do notebooku sme strčili pamäťovú kartu, ale na nej boli len fotky, videá nie. Vraj ku kamere žiadne iné káble majitelia nemajú. PLs ako si mám dať to video do PC je to dosť dvôležité. Video tam máme na kemere sme ho pozerali.

Ako vidím, si v tom amatér (nemyslím to v zlom), preto pre teba bude jednoduchšie, keď si natočíš záznam a poprosíš toho známeho, nech ti ho zdigitalizuje napr. na DVD alebo iné médium. Keďže ide o jednorazovú záležitosť, nemá zmysel pre teba sa učiť celý postup sťahovania, digitalizovania a napaľovania záznamu a už tobôž nie niečo investovať do hardvéru (káble, rozširujúca karta a pod.).
monika040
07.03.10,18:48
ako vymažem z kamery nahrávku?
Vlado40
07.03.10,18:51
Novou nahrávkou .
monika040
07.03.10,18:55
aha, tak to budem musieť nechať asi celú noc nahrávať aby to tam nebolo? alebo sa da aj nejako nastavit, že odtialto chcem nahravat?
Vlado40
07.03.10,19:07
Pretočím po záber , ktorý chcem nechať a potom pokračujem novou nahrávkou.Takža normálne Play potom Stop a potom nová nahrávka Record.Ak je nahrávka na kazetu.
monika040
07.03.10,19:13
jaj super dakujem uz to viem :)
Chobot
07.03.10,21:36
ako vymažem z kamery nahrávku?

Na to, aby som ti vedel relevantne odpovedať, by si mi musela zodpovedať to, čo sa ťa od začiatku pýtam. Na aké médium nahráva tá kamera? Ak nevieš, tak aspoň uveď typ a značku kamery, ostatné si dokážem zistiť.

Ak je to kazeta, tak to treba premazať novou nahrávkou. Ak je tam HDD, tak stačí nahrávku cez menu vymazať.