Karol29
02.03.10,09:08
Dobry den,
mozem si uplatnit nezdanitelnu cast zakladu dane na MANZELKU (par.11, ods.3), ak v roku 2009 poberala iba MATERSKU resp. RODICOVSKY PRISPEVOK?
- Pocita sa toto do jej vlastneho prijmu alebo nie?
- Ako sa to dokladuje, treba prilozit k DP nejake potvrdenie?
dakujem
Karol
Timka1
02.03.10,08:10
do vlastného príjmu manželky sa ráta materská, rodičovský príspevok nie, čiže odrátaš od 4025,70 materskú
potvrdenie o vyplatenej materskej dostaneš zo SP
Xanti
02.03.10,08:13
do vlastného príjmu manželky sa ráta materská, rodičovský príspevok nie, čiže odrátaš od 4025,70 materskú
potvrdenie o vyplatenej materskej dostaneš z ÚPRaSV
Timka nedostane potvrdenie o výške vyplatenej materskej zo SP?
Ved predsa SP vypláca materskú. UPSVaR vypláca rodičovský príspevok a ten nie je vlastným príjmom manželky.

Vlastným príjmom manželky je aj PN a OCR. Tiež vystavia doklady na SP.
Timka1
02.03.10,08:15
Timka nedostane potvrdenie o výške vyplatenej materskej zo SP?
Ved predsa SP vypláca materskú. UPSVaR vypláca rodičovský príspevok a ten nie je vlastným príjmom manželky.

Vlastným príjmom manželky je aj PN a OCR. Tiež vystavia doklady na SP.

jasné, že materskú vypláca SP, som sa pomýlila, idem opraviť
biema
02.02.11,17:05
Tiež riešim teraz túto situáciu. Takže keď manželka poberá iba rodičovsky príspevok potrebujem potvrdenie od úradu o výške tohto príspevku ? Ak ano, ktorý úrad mi ho vydá a je možne oň požiadať napr telefonicky a zaslať na moju adresu ?
Tweety
02.02.11,17:06
Tiež riešim teraz túto situáciu. Takže keď manželka poberá iba rodičovsky príspevok potrebujem potvrdenie od úradu o výške tohto príspevku ? Ak ano, ktorý úrad mi ho vydá a je možne oň požiadať napr telefonicky a zaslať na moju adresu ?
Do príjmu na uplatnenie NČ sa nezapočíta RP, počíta sa len materské.
drobeceva
02.02.11,17:10
Tiež riešim teraz túto situáciu. Takže keď manželka poberá iba rodičovsky príspevok potrebujem potvrdenie od úradu o výške tohto príspevku ? Ak ano, ktorý úrad mi ho vydá a je možne oň požiadať napr telefonicky a zaslať na moju adresu ?
potvrdenie vydáva ÚPSVaR -odd.štátne sociálne dávky - väčšinou si chodia osobne, ale skús zatelefonovať - myslím, že sa to dá.