bučo
02.03.10,08:15
Dobry den,

prosim o radu, co je potrebne nastavit v Money aby mi spravne prepocitalo zahranicnu fakturu na Eur. Ide totiz o to, ze v minulom roku ako sa zacalo pracovat s Eur sme nemali zahranicnu fakturu az teraz v CZK a zistila som, ze mi ju nespravne prepocitava. Malo by pocitat napr. 5000 CZK /26,335 a ono mi to robi tak ako pred prechodom na Euro, ze mi to nasobi. Potom mi to nevychadza spravne.

JU, neplatca DPH.
Dakujem
fox77
03.03.10,07:31
Pravdepodobne viem, kde je problém, ale teraz nemám prístup k Money S3. Podrobnejšie to napíšem večer.
Malo by tom byť tak, že najprv je potrebné nájsť kurz meny k dátumu, kedy sa urobí faktúra. Potom je potrebné v hlavnom menu v záložke pomôcky, alebo nástroje nájsť kolónku cudzie meny. V otvorení okna "cudzie meny" je potrebné vložiť spomínaný kurz, po potvrdení "OK". Pri vystavení faktúry v spomínanom dátume by malo byť všetko OK.
bučo
05.03.10,06:49
Dobry den, dakujem za radu, ktoru ste mi pokytol ohladom zadania cudzej meny v money s3, ja som tuto menu zadala spravnym kurzom, len ja mam problem z tym, ze doklad nahodeny v czk by malo delit kuzom ale mne to stale nasobi, a toto je ten problem, ktory sa mi zatial nepodarilo odstranit, neviete mi poradit s tymto?