rado3105
02.03.10,08:28
Planujem skusit sosovky, vedeli by ste mi poradit kvalitnu optiku, kde by mi vedeli dobre poradit a bolo by to aj cenovo vyhodne?
dogicka
02.03.10,08:20
Planujem skusit sosovky, vedeli by ste mi poradit kvalitnu optiku, kde by mi vedeli dobre poradit a bolo by to aj cenovo vyhodne?

Ja nosím šošovky asi 12 rokov, ale od začiatku som si ich kupovala u očnej lekárky. Ja som z Nižnej na Orave, v tom čase najbližší očný lekár, ktorý sa tomu venoval bol v Martine, neskôr som chodila do Dolného Kubína, teraz už asi 5 rokov chodím ku mojej očnej. Cenovo boli vždy rovnaké u každého lekára. Ja ale oceňujem, že keď si raz za polroka prídem kúpiť šošovky, lekár mi prezrie zrak a urobí celkové vyšetrenie. Ja by som určite nešla do optiky.
ivka70
02.03.10,08:26
Odprucam kvoli prvym sosovkam ist na kompletne vysetrenie k ocnemu lekarovi.
Potom si ich uz mozes kupovat cez internet, ale prvy krat je lepsie ist k lekarovi. my sme dostali na vysetreni okrem instruktaze aj prvy par sosoviek zadarmo (tedaboli v cene vysetrenia). ak by nam nesadli, tak by sme dostali ine.
Bionda
02.03.10,10:42
jasné a najlepšie je ak samotný očný lekár s tebou nacvičí vkladanie a vyberanie šošoviek, zároveň odkontroluje zrak .Rovnako je viacero typov- podľa vhodnosti oka . Vodu na šošovky však kupujeme v opite v Taliansku nakoľko má 1/3cenu ako u nás .
delonka
03.03.10,06:03
Planujem skusit sosovky, vedeli by ste mi poradit kvalitnu optiku, kde by mi vedeli dobre poradit a bolo by to aj cenovo vyhodne?
moja dcéra začala nosiť šošovky ako 15-ročná, 7 rokov je úplne ok, očná lekárka je doporučila mesačné, druh SoftLens, fa Bausch and Lomb, z tejto firmy berie aj vodičku, čiže dezinfekčný roztok., maximálne spokojná., dôležití - dodžiavať hygienu pi zakladaní a vyberaní šošoviek.,
Nika
03.03.10,09:39
...moja dcéra si prvé šošovky kúpila u očnej, teraz si ich kupuje cez internet, ale chodí každý polrok na kontrolu k očnej.
bebuska2804
10.03.10,17:57
Sosovky-Kontaktne.sk

ja si kupujem cez tuto stranku, je spolahliva a o cosi lacnejsia ako v optike :)
wegamizi
11.03.10,08:04
http://www.vasesosovky.sk/

Pre mna su tito najlacnejsi, zalezi, aku znacku budete preferovat.
Samozrejme, ako bolo povedane, po vysetreni u ocneho lekara. Nie kazdy moze nosit kontaktne sosovky.