Lenoocka
02.03.10,08:32
Dobry den,

vie mi niekto poradit , aky druh živnosti si mam zriadit ak chcem vyrabat a potom dalej predavat odberatelom bižutériu?

Dakujem
dolfort
02.03.10,08:15
"výroba bižutérie, ozdôb a suvenírov z rôzneho materiálu (z kovu, skla, dreva, kože, plastu, sušených rastlín …)"
http://www.uspesne-podnikanie.sk/volne-zivnosti-15.-ostatna-vyroba-inde-neuvedena

+

Kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností

+

Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
Lenoocka
02.03.10,19:52
dakujem za informaciu
domenico.office
03.03.10,16:32
Myslím, že tie predmety podnikania sa dnes volajú inak:

13.1 Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úprava
-výroba bižutérie a dekoratívnych predmetov zo skla:
-náramky, prstene, korálky, retiazky, brošne, náušnice,
-gombíky, ružence, figúrky,
-vianočné ozdoby

19.1 Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
Economic
03.03.10,16:37
Stačí takto : Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úprava
Tento predmet je ustanovený v zozname voľných predmetov

a k tomu samozrejme ten maloobchod ako píše domenico.
Lenoocka
03.03.10,20:13
dakujem za informaciu. mozem si uviest , ze nie som platcom DPH?
Teraz je pri podnikani dolezite vydrzat minimalne 2 roky. Je to este vzdy tak?
Viete mi niekto poradit, kde by som si mala najst nejaky vzor zmluvy - na dohodnutie podmienok ohladom predaja vyrobenych vyrobkov medzi výrobcom(mnou a odberatelom?) /velkoobchodom? Dakujem za info
Laco-monter
05.03.10,13:55
Choď na miestopríslušný OU odbor živnosti a tam Ti poradia ! :cool:

Lebo tu na porade.sk už v 4-tý deň visí Tvoj SPAM ! :eek::mee:
pivko
05.03.10,16:33
Choď na miestopríslušný OU odbor živnosti a tam Ti poradia ! :cool:

Lebo tu na porade.sk už v 4-tý deň visí Tvoj SPAM ! :eek::mee:
To by si nebol ty HLAVNÝ KUVIK na Porade keby si neporadil zase blbosť. Pre to sa pýta tu na porade aby nemusela ísť na ŽÚ :D včera si mal 31 príspevkov dnes to bude koľko?:eek::eek::eek:
Laco-monter
05.03.10,16:41
To by si nebol ty HLAVNÝ KUVIK na Porade keby si neporadil zase blbosť. Pre to sa pýta tu na porade aby nemusela ísť na ŽÚ :D včera si mal 31 príspevkov dnes to bude koľko?:eek::eek::eek:


Vtip : Aká je v Číne najsprostejšia nadávka ?

Odpoveď : Nie je jedna , sú rovno tri !

ČAN, ŠI-ČAN a vrcholom nadávok je : KO-ŠI-ČAN ....:D
pivko
05.03.10,16:48
Vtip : Aká je v Číne najsprostejšia nadávka ?

Odpoveď : Nie je jedna , sú rovno tri !

ČAN, ŠI-ČAN a vrcholom nadávok je : KO-ŠI-ČAN ....:D
zlezaradilmimotemyDal som do google maps tu Suchu a Driečnu a nedivím sa že tu prispievaš nonstop aj o 3am a aj 30 príspevkov denne , stále lepšie pri compe ako vonku ,lebo tam by Ťa zožrali vlci.:D Ale na základe tvojich príspevkov čo tu do každého rýpeš by som ti zakázal prístup na poradu.:mad:
Laco-monter
05.03.10,16:50
zlezaradilmimotemyDal som do google maps tu Suchu a Driečnu a nedivím sa že tu prispievaš nonstop aj o 3am a aj 30 príspevkov denne , stále lepšie pri compe ako vonku ,lebo tam by Ťa zožrali vlci.:D Ale na základe tvojich príspevkov čo tu do každého rýpeš by som ti zakázal prístup na poradu.:mad:

Ja si do Driečnej chodím liečiť pocuchané nervy a doporučujem to aj Tebe.
Lenoocka
05.03.10,19:30
tak dik, za ochotu...
domenico.office
05.03.10,19:42
dakujem za informaciu. mozem si uviest , ze nie som platcom DPH?
Teraz je pri podnikani dolezite vydrzat minimalne 2 roky. Je to este vzdy tak?
Viete mi niekto poradit, kde by som si mala najst nejaky vzor zmluvy - na dohodnutie podmienok ohladom predaja vyrobenych vyrobkov medzi výrobcom(mnou a odberatelom?) /velkoobchodom? Dakujem za info

Kde si chceš uviesť, že nie si platiteľ DPH?
V akom zmysle máš vydržať dva roky?
Vypracuj si zmluvu, zadefinuj si dodacie podmienky, platobné podmienky, zadefinuj si svoje špecifiká..... Chceš podnikať, popracuj na tom..... Určite máš rôzne zmluvy, Telecom, elektrárne, popozeraj, ako sú vytvorené zmluvy....
Lenoocka
08.03.10,19:27
kto mi vie este nieco poradit?

Dakujem velmi pekne za pomoc...