bibibo
02.03.10,08:59
Prosím o radu. Založil som s.r.o. a mojim zámerom je aj veľkoobchod s tým, že tovar by som chcel nakupovať v krajinách EU. Musím požiadať o pridelenie IČ DPH alebo dovoz tovaru je možný aj bez IČ DPH ? Môj potenciálny dodávateľ pýta VAT number. Je to IČ DPH ?
Zoltán Kovács
02.03.10,08:01
Áno je to IČ DPH. Ak nebudeš platiteľom v SR, tak ti rakúsky dodávateľ bude predávať s rakúskou DPH. Čo ti predraží nákup.
profesional
02.03.10,12:51
Aktualne ak chces dovazat do SR v ramci EU z inej krajiny EU, ak je dovodny predpoklad ze behom 12 po sebe iducich mesiacoch vytvoris obrat cez 35.000 Eur, si povinny sa zaregistrovat este pred 1. nakupom.
andreaS
02.03.10,13:18
zakon o dph uvadza tento limit, a nezalezi ci to bude za 12 mesiacov alebo za 1... profesional zmiesal jablka s hruskami (a este pouzil aj stary limit pre povinnost stat sa platcom dph-to je ta hruska zamotana do jablk):

§7
(http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#hore)
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
bibibo
02.03.10,17:18
Aha. Takže asi bude lepšie keď si to vybavím. Akurát som sa dočítal, že pri vybavovaní má daňový úrad blbé otázky a ešte, že mi to ani nemusia schváliť. Čo je na tom pravda ?
profesional
02.03.10,18:51
mea culpa/..stary limit.. heh.. bolo treba otvorit ine znenie..hihi..