lacasa
02.03.10,09:00
Dobry den, ja mam len jednu malu otazocku....
Po schvaleni udelenia socialneho bytu (jedna sa o byvaleho clena druzstevneho bytu, ktory zial, nevedel platit najomne) je naozaj cakacia doba 30 dni, kym toto rozhodnutie pride zo sudu? Upresnim...byt im bol neoficialne udeleny, a teraz maju cakat 30dni na papier od sudu...chcela som len vediet, ci je tam ozaj ta cakacia doba 30 dni...
dakujem velmi pekne za vsetky odpovede..:)
lacasa
02.03.10,12:08
nikto nic???
Mária27
02.03.10,22:21
S čím sa vlastne čaká? Byt určite nedostanú do vlastníctva, iba do nájmu. Rozsudok bol verejne vyhlásený, asi je všetkým účastníkom známy, tak o čo ide? Ušetriť mesačné nájomné? Nájomná zmluva sa podpísať môže aj bez rozhodnutia súdu.

Len či je nejaký byt aj voľný! Alebo už ho aj majú, len neplatia? Trochu je to nejasné.
Chobot
02.03.10,22:36
Dobry den, ja mam len jednu malu otazocku....
Po schvaleni udelenia socialneho bytu (jedna sa o byvaleho clena druzstevneho bytu, ktory zial, nevedel platit najomne) je naozaj cakacia doba 30 dni, kym toto rozhodnutie pride zo sudu? Upresnim...byt im bol neoficialne udeleny, a teraz maju cakat 30dni na papier od sudu...chcela som len vediet, ci je tam ozaj ta cakacia doba 30 dni...
dakujem velmi pekne za vsetky odpovede..:)

Prečo schvaľuje súd pridelenie soc. bytu? Nie je to v kompetencii miestneho (obecného) úradu, ktorý spravuje tieto soc. byty?
Mária27
03.03.10,19:50
nikto nic???

Odpovedať na otázky - nič?
lacasa
05.03.10,13:13
Ide tam o to, ze byt im bol prideleny neoficialne, cize sa dohodli s primatorom..chcela som len vediet, ci je cakacia doba ozaj 30dni
Chobot
05.03.10,23:13
Ide tam o to, ze byt im bol prideleny neoficialne, cize sa dohodli s primatorom..chcela som len vediet, ci je cakacia doba ozaj 30dni

Ale stále si nám neobjasnila, akú úlohu v tom zohráva súd?
sito
06.03.10,04:48
Ide tam o to, ze byt im bol prideleny neoficialne, cize sa dohodli s primatorom..chcela som len vediet, ci je cakacia doba ozaj 30dni

Ak, bol byt pridelený neoficiálne a zaplatená nejaká záloha, prípadne inak nazvaná suma, je možné, že sa čakacia doba na súde ozaj pretiahne nad tridsať dní.
Mária27
06.03.10,12:27
Družstvo asi zrušilo nájom bytu, vylúčilo člena z družstva a na súde sa dožadovalo vysťahovania z bytu. Nuž, súd by mal poslať rozhodnutie do 30 dní, ale trvá mu to aj dlhšie ...

Starosta nemusí čakať na rozhodnutie súdu, môže s vami uzatvoriť nájomnú zmluvu, ak je byt voľný. Nájomná zmluva dokonca ani nemusí byť písomná, stačí zápis o odovzdaní bytu a podmienkach - výmer nájomného a záloh plnení ...
lacasa
07.03.10,16:22
DAKUJEM PRESNE TOTO SOM CHCELA VEDIET...ESTE RAZ DAKUJEM
verkaz
11.03.10,13:38
Ak sa jedná o družstevný byt, prečo ho prideľuje starosta(primátor)? Ten prideľuje len byty vo vlastníctve mesta (obce) .
verkaz
11.03.10,13:43
Asi som to zle prečítala. Mesto vyčlenilo tento byt pre sociálne účely? Ak ho dá mesto do prenájmu SVB bude mestu faktúrovať všetky náklady. O pridelení cez súd som sa ešte nestretla. To sa robilo v minulosti, že musel súd rozhodnúť o pridelení náhradného - menšieho bytu alebo ubytovania. Napíš o tom viac.