zeppka
02.03.10,09:36
Dobrý deň, prosím vás, čo všetko majú obsahovať podklady na mzdy riaditeľky MŠ bez právnej subjektivity? Pretože mi kážu vypočítať jednotlivé položky, ale ja nemám ekonomickú školu, viem im dať len dochádzku, tarif. plat, ale o výpočte jednotlivých položiek nemám ani šajnu.
Fany1000
03.03.10,09:42
??? Nerozumiem. Aké podklady? Ja dávam na začiatku mesiaca tabuľku, v ktorej sú odpracované dni, dovolenky, PN-ky všetkých zamestnancov. Vždy, keď je nejaká zmena (napr. zmena vo výške príplatku za triednictvo, zmena platových stupníc...) to dávam mzdárke na OU a žiadam podpísať prevziatie, ale inak nedávam nič. Ešte na začiatku šk. roka: zmennosť, triednictvo. Skús sa opýtať, čo majú na mysli, nech ti to napíše. Inak naozaj neviem.
zeppka
04.03.10,12:54
Takú tabuľku im dávam aj ja, ale chcú, aby som vypočítala, koľko má dostať konkrétny zamestnanec napr. za 18 odprac. dní, za 2 dni dovolenky, za 1 deň paragrafu a pod.
Myslím, že to odo mňa nemajú žiadať - veď nemám na to príslušné vzdelanie, zákony sa stále menia, myslím, že výpočet je už náplňou práce mzdovej účtovníčky, nie mojou.