Whini
02.03.10,11:23
Ahoj, mám taký problém s mojim MP3 prehrávačom. Je to klasický USB flash MP3 prehrávač. Problém je, že súbory ktoré na toto flash-ko skopirujem sú pokazené. Prejavuje sa to napr. tak: pri počúvaní hudby mi v polovici pesníčky prepne na inú po skončení tej mi pustí ďalšiu v albume pôvodnej skladby. Takto sa to deje s asi 3-4 albumami. Skúšal som formatovanie, znova prekopírovať mp3 atď.

Čo by som chcel takto dáky soft ktorý by mi zoskenoval tento MP3 a zistil či na ňom nie su poškodené dáke chipy, alebo iné súčasti. Prípadne iné riešenie ak má niekto podobnú skúsenosť. Vďaka vopred
Vlado40
02.03.10,10:45
Nie je MP3 ako MP3 .Pozri sa na bitovú frekvenciu , ktorú Ti MP3 prehrávač podporuje .Prekonvertuj MP3 na kvalitu CD.
Whini
02.03.10,10:56
Všetky MP3 su v kvalite 320kbs v pc idú normálne akurát prehrávač má s nimi problém.
Vlado40
02.03.10,10:59
Všetky MP3 su v kvalite 320kbs v pc idú normálne akurát prehrávač má s nimi problém.


To poznám , preto píšem.Mne neprehrá vôbec v tejto kvalite.Preto do MP3 dávam v kvalite CD.
Whini
02.03.10,11:03
To by fungovalo iba v prípade keby to robilo so všetkými skladbami..ale robí to len s dakymi 400mb zo 4 giga..ostatné idú fajn a bez problémov. Preto si myslím, že je to skôr v poškodní dákeho chipu prehrávača.
salvosko
02.03.10,11:16
Alebo niektore MP3 pouzivaju tzv. VBR (premenlivu sirku pasma) a ine CBR (konstantnu).
Inak 192 staci na MP3 do usi, zbytocne viac. Treba to skusit prekodovat do 192 a potom uvidis.
A este, nie je MP3 ako MP3, zalezi aj od kodeku ktory bol pouzitu na tu ktoru MP3.
Chobot
02.03.10,22:04
Ahoj, mám taký problém s mojim MP3 prehrávačom. Je to klasický USB flash MP3 prehrávač. Problém je, že súbory ktoré na toto flash-ko skopirujem sú pokazené. Prejavuje sa to napr. tak: pri počúvaní hudby mi v polovici pesníčky prepne na inú po skončení tej mi pustí ďalšiu v albume pôvodnej skladby. Takto sa to deje s asi 3-4 albumami. Skúšal som formatovanie, znova prekopírovať mp3 atď.

Čo by som chcel takto dáky soft ktorý by mi zoskenoval tento MP3 a zistil či na ňom nie su poškodené dáke chipy, alebo iné súčasti. Prípadne iné riešenie ak má niekto podobnú skúsenosť. Vďaka vopred

Softvér, ktorý by ti skontroloval celé zariadenie asi nebude. To by musel byť nejaký špeciálny diagnostický program vyvinutý špeciálne pre ten prehrávač.

Pokiaľ chceš otestovať len flash pamäťové zariadenie (teda časť, kde sa ukladajú údaje), na to existujú rôzne softy. Tie sú síce skôr určené na testovanie USB kľúčov, pamäťových kariet a iných úložných zariadení, ale možno pôjde otestovať aj flash pamäť tvojho prehrávača. Stačí si do Googlu zadať flash drive tester a nájde ti kopec diagnostických programov. Ja napr. používam USB Flash Drive Tester (http://www.brothersoft.com/usb-flash-drive-tester-257243.html).
Laco-monter
02.03.10,22:14
Trochu mimo temy , ale neva

Ja mam na svojm notbuku 2 vstupy USB, preto používam USB Hub (4x USB)

ak sa stane že niečo nechce načítať alebo rozoznať tlačiareň a p.

tak jednoducho pichnem zariadenie do ďalšieho voĺného USB a vtedy to začne fachčiť.
Chobot
02.03.10,22:16
Trochu mimo temy , ale neva

Ja mam na svojm notbuku 2 vstupy USB, preto používam USB Hub (4x USB)

ak sa stane že niečo nechce načítať alebo rozoznať tlačiareň a p.

tak jednoducho pichnem zariadenie do ďalšieho voĺného USB a vtedy to začne fachčiť.

Laco, .... tak to teda je ale hodne mimo témy...;):rolleyes:
PotPalo
04.03.10,21:06
Flash pamäť MP3 prehrávača alebo aj Flash disku skontroluješ veľmi jednoducho:

1. Najprv z Flash pamäte všetko odstráň (pokiaľ možno, naformátuj ju).
2. Vytvor si v počítači RAR archív veľký niekoľko sto megabajtov, nazvi ho test001.RAR.
3. Ten potom skopíruj do Flash pamäte.
4. Ten v počítači premenuj na vyššie číslo (002,003,...).
5. Pokračuj bodom 3. až kým nieje Flash pamäť plná.
6. Môžeš ešte vytvoriť RAR archív veľkosti zostávajúceho voľného miesta a tiež ho tam skopírovať.
7. Spusti WinRAR, prejdi na Flash pamäť, vyber všetky archívy RAR a zvoľ príkaz Otestovať.
8. Ak sa testovanie skončí bez vypísania chyby, je Flash pamäť pravdepodobne v poriadku. Ja zvyčajne tieto RAR archívy skopírujem do PC a otestujem ich ešte raz (to kvôli rýchlosti, pri kopírovaní sa rýchlejšie číta z Flash pamäte, a môže sa ukázať chyba, ktorá sa pri priamom testovaní neprejavila).
9. Ak hlásia niektoré archívy chybu, je na mieste, kde sú tie archívy uložené, poškodená Flash pamäť. V tom prípade stačí zmazať ostatné RAR archívy, a tie zlé tam nechať. Tým sa zabráni ukladaniu iných súborov na poškodené miesto, a problém je vyriešený.

Ešte dodám, že som mal už aj prípad, že bola zlá USB 2.0 karta, tvárila sa že je dobrá, ale súbory poškodzovala pri kopírovaní. Takže ak sa vyskytnú chyby v archívoch, treba celý tento test skúsiť ešte aj na inom počítači.

A ešte na záver dodám, že súbory MP3 majú (teda niektoré) aj CRC, čiže záznam pre opravu dát. Tieto súbory MP3 ak sú poškodené, tak na počítači hrajú bezchybne (tam sa uplatní oprava dát prostredníctvom CRC), ale na MP3 prehrávači alebo na DVD prehrávači cvakajú, praskajú, alebo sa ozve pípnutie. Tieto mašinky totiž CRC nepoužívajú.
Whini
02.05.10,16:27
Flash pamäť MP3 prehrávača alebo aj Flash disku skontroluješ veľmi jednoducho:

1. Najprv z Flash pamäte všetko odstráň (pokiaľ možno, naformátuj ju).
2. Vytvor si v počítači RAR archív veľký niekoľko sto megabajtov, nazvi ho test001.RAR.
3. Ten potom skopíruj do Flash pamäte.
4. Ten v počítači premenuj na vyššie číslo (002,003,...).
5. Pokračuj bodom 3. až kým nieje Flash pamäť plná.
6. Môžeš ešte vytvoriť RAR archív veľkosti zostávajúceho voľného miesta a tiež ho tam skopírovať.
7. Spusti WinRAR, prejdi na Flash pamäť, vyber všetky archívy RAR a zvoľ príkaz Otestovať.
8. Ak sa testovanie skončí bez vypísania chyby, je Flash pamäť pravdepodobne v poriadku. Ja zvyčajne tieto RAR archívy skopírujem do PC a otestujem ich ešte raz (to kvôli rýchlosti, pri kopírovaní sa rýchlejšie číta z Flash pamäte, a môže sa ukázať chyba, ktorá sa pri priamom testovaní neprejavila).
9. Ak hlásia niektoré archívy chybu, je na mieste, kde sú tie archívy uložené, poškodená Flash pamäť. V tom prípade stačí zmazať ostatné RAR archívy, a tie zlé tam nechať. Tým sa zabráni ukladaniu iných súborov na poškodené miesto, a problém je vyriešený.

Ešte dodám, že som mal už aj prípad, že bola zlá USB 2.0 karta, tvárila sa že je dobrá, ale súbory poškodzovala pri kopírovaní. Takže ak sa vyskytnú chyby v archívoch, treba celý tento test skúsiť ešte aj na inom počítači.

A ešte na záver dodám, že súbory MP3 majú (teda niektoré) aj CRC, čiže záznam pre opravu dát. Tieto súbory MP3 ak sú poškodené, tak na počítači hrajú bezchybne (tam sa uplatní oprava dát prostredníctvom CRC), ale na MP3 prehrávači alebo na DVD prehrávači cvakajú, praskajú, alebo sa ozve pípnutie. Tieto mašinky totiž CRC nepoužívajú.



Môže to byť účinný test, len som ho neskúšal vzhľadom na to, že na príčinu som prišiel skôr. Teda pravdepodobnú príčinu. Nakopíroval som tam mp3 s kvalitou výlučne 320kbs a zaťiaľ žiadny problém. Podľa toho usudzujem, že predošlé mp3 nižšej kvality boli zle zgrabované.