barby77
02.03.10,11:32
Dobrý deň.
Mám otázku. Chcem rozviazať pracovný pomer pretože zamestnávateľ mi nevypláca mzdu aká je dohodnutá v pracovnej zmluve. Ktorý § mám použiť a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
Ak chcem rozviazať pracovný pomer zo zdravotných dôvodov, čo je potrebné predložiť aké potvrdenie, a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
Do koľkých dní, je povinný zamestnávateľ odpovedať?
Môj čístý pracovný čas denne je 8,5hodinový ak prirátam 0,5 obedňajšiu prestávku som v práci 9 hodín denne, môžem sa odvolať aj na to?

Ďakujem.
VERONIKA6
02.03.10,10:44
Dobrý deň.
Mám otázku. Chcem rozviazať pracovný pomer pretože zamestnávateľ mi nevypláca mzdu aká je dohodnutá v pracovnej zmluve. Ktorý § mám použiť a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
Ak chcem rozviazať pracovný pomer zo zdravotných dôvodov, čo je potrebné predložiť aké potvrdenie, a do koľkých dní ma zamestnávateľ uvoľní?
Do koľkých dní, je povinný zamestnávateľ odpovedať?
Môj pracovný čas denne je 8,5hodinový, oficiálny, môžem sa odvolať aj na to?

Ďakujem.
V prvom prípade môžeš okamžite skončiť pracovný pomer v zmysle § 69 odst. 1 písm b)
Ak chceš skončiť zo zdravotných dôvodov, musíš doniesť lekársky posudok, že nemôžeš vykonávať doterajšiu prácu.
Koľko hodinový máš týždenný pracovný čas? Robíme denne 8,5 hod. ale 0,5 hod. na obedňajšiu prestávku sa do pracovného času nezapočitáva.