Timka1
02.03.10,12:20
Dovolila som si založiť novú tému, nakoľko som túto problematiku nenašla.

Má niekto skúsenosti s reklamáciou poštových služieb? Konkrétne sa jedná o neskoré dodanie až po 8 dňoch odo dňa odoslania zásielky 1. triedy s dobierkou, nakoľko práve pre oneskorené doručenie bola vrátená späť odosielateľovi a ten musel vyplatiť aj spätné doručenie zásielky.

Ak máte nejaké skúsenosti s tým, budem rada ak napíšete.
Ďakujem
Timka1
03.03.10,09:22
Keďže som napísala aj na zákaznícky servis prostredníctvom internetu, ich odpoveď bola táto:

... na ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty, a.s. môžete zahájiť reklamačné konanie na základe podania Reklamačného listu.

Reklamačný list pripájam v prílohe, ak by niekto potreboval ....
Zoltán Kovács
03.03.10,09:38
Ja reklamácie poštových služieb riešim vždy s veducou pošty. Keď ma uvidí vo dveerách už vie, že je nejaký "prúser..." Ale zatiaľ všetky moje reklamácie sa vybavili k mojej spokojnosti.
Chobot
03.03.10,09:44
Dovolila som si založiť novú tému, nakoľko som túto problematiku nenašla.

Má niekto skúsenosti s reklamáciou poštových služieb? Konkrétne sa jedná o neskoré dodanie až po 8 dňoch odo dňa odoslania zásielky 1. triedy s dobierkou, nakoľko práve pre oneskorené doručenie bola vrátená späť odosielateľovi a ten musel vyplatiť aj spätné doručenie zásielky.

Ak máte nejaké skúsenosti s tým, budem rada ak napíšete.
Ďakujem

Môžeš reklamovať, ale pošta, ak uzná reklamáciu, tak ti vyplatí len rozdiel medzi cenou zásielky 1. a 2. triedy. Na inú náhradu škody nemáš nárok.

Zásielka by sa mala dať reklamovať buď na podacej alebo dodávateľskej pošte (najlepšie na podacej - bol som svedkom, kedy dodávateľský pošta nechcela prijať reklamáciu).
Timka1
03.03.10,09:57
bola som tam chlapci už 2x, zakaždým mala vedúca návštevu a nemohla ma prijať, druhý krát som čakala, veď keď o chvíľu skončí, tak počkám a po 40 min. som odišla .........
dnes poobede idem zase aj s reklamačným listom, tak uvidím čo mi na to povie a či sa vôbec ku nej dostanem .....