Nikki
02.03.10,12:50
Ahoj poradcovia,

nie som si istá, či mi niekto bude vedieť poradiť, ale zaujímalo by ma, ako by som sa mohla stať finančným poradcom. Chcem pracovať v ČR pre istú firmu, ale vzhľadom k tomu, že nie som češka a trvalé bydlisko mám na SR, tak sa nemôžem zaregistrovať u ČNB.

Podľa ustanovení zákona č. 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve, na začiatku (pokiaľ som si ho správne vyložila), nepotrebujem registráciu u SNB, ale nejaké povolenie na vykonávanie tejto činnosti. V danom zákone je vymenované, čo k tomuto povoleniu potrebujem, ale všetko len všeobecne a neviem si to prakticky "preložiť", aby som vedela, čo vlastne potrebujem urobiť... Neviete mi, náhodou, niekto poradiť konkrétnejšie? Moc by mi to pomohlo, potrebujem to čo najskôr vyriešiť..
profesional
02.03.10,12:42
Na uzemi CR mas presne rovnake prava pred CNB ako obcan CR. Takze klud. Do formulara budes vyplnovat navyse len 1 okolnku a to je stat.

U nas by si s tym uz mala velmi vazny problem. v SR je od 1.1.2010 ucinny novy zakon a tak ti poviem, konecne to zredukuje rady financnych poradcov na ciastocny uvazok popri praci ako su masiari, predavaci ovocia a zeleniny a pod..proste takych rychlokvaskov bez akehokolvek ekonomickeho vzdelania..
Nikki
02.03.10,13:09
Na uzemi CR mas presne rovnake prava pred CNB ako obcan CR. Takze klud. Do formulara budes vyplnovat navyse len 1 okolnku a to je stat.

U nas by si s tym uz mala velmi vazny problem. v SR je od 1.1.2010 ucinny novy zakon a tak ti poviem, konecne to zredukuje rady financnych poradcov na ciastocny uvazok popri praci ako su masiari, predavaci ovocia a zeleniny a pod..proste takych rychlokvaskov bez akehokolvek ekonomickeho vzdelania..
Si si tým istý, že tu v ČR mám rovnaké práva ako občan ČR? Nevieš náhodou o nejakom predpise, o ktorý by som sa mohla oprieť?

Pretože v ich zákone sa píše, že na vykonávanie činnosti finančného poradcu je potrebná registrácia u ČNB a tú možno získať, len pokiaľ som občan ČR alebo mám české občianstvo, a ani jedno z toho u mňa momentálne nepripadá do úvahy.

Inak ten slovenský zákon je dobrý, aspoň sa v tom trošku spraví poriadok, ako som si všimla... :)
Nikki
03.03.10,05:56
Prosím prosím, napíšte mi ešte niekto svoj názor, nech mám viac informácii, ktoré by som mohla preskúmať, alebo sa o ne oprieť... :)
profesional
05.03.10,15:47
To ze mas tito prava ti davaju prislusne smernice EU. Vid cast volny pohyb pracovnych sil, tovaru, osob a kapitalu.
Nikki
08.03.10,09:11
Vzhladom k tomu, ze som si nebola istá, kontaktovala som CNB. Odtial mi napísali, ze pokial nemam v CR trvale alebo prechodne bydlisko a nie som zaregistrovana u NBS, tak tuto cinnost vykonavat nemozem. Takze asi CNB nehladi na EU normy, studovat to nebudem, je jednoduchsie si zriadit prechodny pobyt... :) Kazdopadne dakujem za odpovede a prajem pekny den. D.