norikal
02.03.10,14:20
Dobry den.Od vcera som na Pn-ke.DNPO si platim od polovice novembra.Potrebujem zaniest do socialnej poistovne aj druhu pn-ku ako DNPO a do kolkych dni ju musia mat dorucenu od zaciatku PN-ky.Od coho zavisi vyplacanie PN.ky s DNPO?Kedy mam na vyplacanie narok?Dakujem za rychlu odpoved,je to dolezite.
Zamestnana som cca rok ,predtym na rodicovskej a materskej (3 roky) a pred materskou riadne zamestnana 10 rokov.Vymeriavaci zaklad som si dala 584€ ,mesacne to je 25,60€ Plat mam cca 350€ ale je to rozne.Kolko budem dostavat pocas materskej?V socialnej poistovni mi nechceli porsadit kolko si mam dat vymeriavaci,tak neviem ci si neplatim malo alebo zbytocne vela?Dakujem vam za odpovede.
norikal
02.03.10,17:40
Dobry den.Od vcera som na Pn-ke.DNPO si platim od polovice novembra.Potrebujem zaniest do socialnej poistovne aj druhu pn-ku ako DNPO a do kolkych dni ju musia mat dorucenu od zaciatku PN-ky.Od coho zavisi vyplacanie PN.ky s DNPO?Kedy mam na vyplacanie narok?Dakujem za rychlu odpoved,je to dolezite.
Zamestnana som cca rok ,predtym na rodicovskej a materskej (3 roky) a pred materskou riadne zamestnana 10 rokov.Vymeriavaci zaklad som si dala 584€ ,mesacne to je 25,60€ Plat mam cca 350€ ale je to rozne.Kolko budem dostavat pocas materskej?V socialnej poistovni mi nechceli porsadit kolko si mam dat vymeriavaci,tak neviem ci si neplatim malo alebo zbytocne vela?Dakujem vam za odpovede.
:confused:
Mária27
02.03.10,19:52
Plastíš dosť, minimum je asi 14 eur. PN ti budú vyplácať vždy aj z DNP aj z platu, treba si od lekára, myslím, pýtať dva lístky.
norikal
02.03.10,19:56
Plastíš dosť, minimum je asi 14 eur. PN ti budú vyplácať vždy aj z DNP aj z platu, treba si od lekára, myslím, pýtať dva lístky.
aj ked som nesplnila podmienku platit min. 270 dni?To by bolo fajn.
Xanti
02.03.10,19:58
aj ked som nesplnila podmienku platit min. 270 dni?To by bolo fajn.
Nepýtaj si lístok od lekára na PN z DNP, lebo dostaneš len z minima, nakoľko neplatíš ešte 26 týždnov.

Vyššia PN Ti teraz výjde zo zamestnania, kde si mala VZ 350 eur, čo je viac ako keby Ti dali z 295,50 eur z DNP marodku.

Naozaj potrebuješ mať k DNP 270 dní poistenia. A to síce máš, ale dostaneš nižšiu PN.
norikal
02.03.10,20:02
[QUOTE=Xanti;1319945]Nepýtaj si lístok od lekára na PN z DNP, lebo dostaneš len z minima, nakoľko neplatíš ešte 26 týždnov.

Vyššia PN Ti teraz výjde zo zamestnania, kde si mala VZ 350 eur, čo je viac ako keby Ti dali z 295,50 eur z DNP marodku.

Naozaj potrebuješ mať k DNP 270 dní poistenia. A to síce máš, ale dostaneš nižšiu PN.[/Q


aha,takze druhu pn.ku mozem zahodit?Dnes mi ju dodatocne vypisovala lekarka.
Skoda
Xanti
02.03.10,20:07
aha,takze druhu pn.ku mozem zahodit?Dnes mi ju dodatocne vypisovala lekarka.
Skoda Nateraz áno, ale ak pôjdeš na nejakú dalšiu PN po uplynutí doby platenia 26 týždnov DNP ... tak potom už tá PN bude z výšky DNP platená.
norikal
02.03.10,20:14
Dakujem.uz mi je to jasne.
Este ma zaujima (co som pisala v druhej teme) Kamoska bola na Pn,DNPO si plati od augusta a narok ma....