tinkas
02.03.10,17:37
ahojte akým spôsobom mám na klavesnici prepnuť písmena Z a Y....a viete mi poradiť. co mam spravit aby som obraz na monitore nemala vyššie ako je monitor (vrchnu listu vidno len od polovičky). dakujem ... :)
tinkas
02.03.10,16:54
Práveže mám klavesnicu Sk....
domenico.office
02.03.10,17:04
Aj slovenská klávesnica môže byť qwerty... takže hľadaj a nastav klávesnicu qwertz...alebo naopak, ako chceš.
kergulaan
02.03.10,17:42
Práveže mám klavesnicu Sk....
Nastavovanie klavesnice je rozdielne pri win7, XP alebo wiste. Napis aky mas operacny system a rada sa najde.
tinkas
02.03.10,18:02
ide o windows...
axbx
02.03.10,18:31
Stlac: alt+lavy sift - to prepina medzi EN/SK staci?
marko182
02.03.10,18:41
Neviem, aku verziu Windows pouzivas, ale u mna na Viste je to takto:

Start-> Control Panel -> Regional and Language Options -> dalej zalozka Keyboards and Languages
tam kliknut na Change Keyboards a otvori sa nove okno s ponukou jazykov. Tam kliknut na Add a vybrat Slovak (QWERTY)

Neviem, ci pouzivas anglicku verziu Windows. Ak nie, tak skusim aspon volny preklad tych jednotlivych menu.

Start-> Ovladacie Panely-> Regionalne a jazykove nastavenia -> zalozka Klavesnice a jazyky.
Zmenit klavesnice, kliknut na Pridat a vybrat Slovencina (QWERTY).

V kazdej verzii Windows je to viacmenej podobne, urcite to najdes.
Fero11
02.03.10,19:32
ide o windows...
tak to si pomohol tym so ti chcu poradit :D
salvosko
02.03.10,19:46
ide o windows...
Aky windows?
Windows XP
Windows Vista
Windows 7
alebo nebodaj
Windows 2000
Windows 98
Windows Me
Windows 95
Windows NT4
Windows NT3.51
Windows 3.11
Windows 2.x
vyber daco.
Vlado40
02.03.10,20:42
ahojte akým spôsobom mám na klavesnici prepnuť písmena Z a Y....a viete mi poradiť. co mam spravit aby som obraz na monitore nemala vyššie ako je monitor (vrchnu listu vidno len od polovičky). dakujem ... :)


Každý monitor má ovládacie tlačidla.Tými sa nastavuje Horizontálna a Vertikálna pozícia obrazu na monitore.Poprípade sa obraz dá roztiahnúť na šírku aj výšku.To neplatí ak je monitor DVI zapojený do DVI vstupu grafiky.Táto možnosť potom nie je potrebná , obraz je v strede ako má byť.
Laco-monter
02.03.10,20:50
Ja som si zapamätal,že hore mám "Z" a dole zase "Y"

a anglickú klavesnicu používam len vtedy ak chcem napísať, niektoré zvláštne znaky

ako napr.#, ^ , [ ,] ,~,< , >,{,},
Vlado40
02.03.10,22:10
Neviem prečo sa spomína, kto akú verziu Windows používa ak ide o prepnutie - rozloženie klávesnice na slovenské alebo slovenské qwerty.Pri všetkých verziach Windows je to stále rovnaké.

Pravé tlačidlo na znak jazyka na hlavnej lište vpravo dole-nastavenie -a jeto.Stačí vybrať ako predvolený jazyk slovenské alebo slovenské qwerty a zmena Y a Z je tu.Ak jedno alebo druhé tam nie je , tak si to pridám cez pridať, ktore chcem zvolím ako predvolený jazyk,ktoré nechcem odstránim.Ja napr. ako predvolené mám slovenské qwerty + druhý jazyk angličtina a prepínam si ich ľavý SHIFT+ALT.
Laco-monter
02.03.10,22:18
Neviem prečo sa spomína, kto akú verziu Windows používa ak ide o prepnutie - rozloženie klávesnice na slovenské alebo slovenské qwerty.Pri všetkých verziach Windows je to stále rovnaké.

Pravé tlačidlo na znak jazyka na hlavnej lište vpravo dole-nastavenie -a jeto.Stačí vybrať ako predvolený jazyk slovenské alebo slovenské qwerty a zmena Y a Z je tu.Ak jedno alebo druhé tam nie je , tak si to pridám cez pridať, ktore chcem zvolím ako predvolený jazyk.Ja napr. ako predvolené mám slovenské qwerty + druhý jazyk angličtina a prepínam si ich ako bolo spomenuté ľavý SHIFT+ALT.

DIKY :o:):)

Nemusim už pracne klikať na ikonku CS a EN. :cool:
salvosko
03.03.10,05:28
Neviem prečo sa spomína, kto akú verziu Windows používa

Lebo som chcel urobit pekny screenshot ...
http://pcsluzba.sk/tmp/qwerty.jpg
tinkas
03.03.10,05:44
ste veľmi zlaty, ze mi pomahat a podotýkam som baba... :) ....a problem aj tak stale nevyrieseny, pretoze uz som dala aj tu klavesnicu "slovenske Qwerty" a stale nic...:(...
tinkas
03.03.10,05:49
jeeej super..už to je ok..dakujem vam kraaasne..pekny den :)
sthruska
03.03.10,06:43
Klávesnicu QWERTZ si odstráň.
sfinks
27.03.10,06:51
Nuz jedine slovaci maju qwertz ... co uz .. aj ked na tom neviem pisat :) ale je to tak :) len zmenis klavesnicu ..a co som pozeral pripevok ... teda chlapec si dal zalezat ... aby ti to vysvetlil :)
salvosko
27.03.10,08:18
Nuz jedine slovaci maju qwertz ... co uz .. aj ked na tom neviem pisat :) ale je to tak :) len zmenis klavesnicu ..a co som pozeral pripevok ... teda chlapec si dal zalezat ... aby ti to vysvetlil :)
Aj češi :---:---:---
sfinks
27.03.10,14:58
No tak cesko-slovenskko ... kedze bolo taksom zabudol aj cesi :)
PotPalo
28.03.10,21:52
No tak cesko-slovenskko ... kedze bolo taksom zabudol aj cesi

No neviem, ale QWERTZ klávesnici sa vždy hovorilo "nemecká klávesnica", prečo asi?;):D:cool: