jaja37
02.03.10,17:58
Prosím poraďte mi: Mám pracovníka v hlavnom a súbežnom PP. Minulý rok som vystavovala dve výplatné pásky (kvôli soc.poisťovni - na výkaze to potrebovali v dvoch riadkoch). Teraz to novšouverziou opravili, že zamestnanec má len jednu výpl.pásku na obidva PP. Išla som podľa návodu od OLYMPU, kde okrem iného píšu, že na výkaze do SP bude mzda v dvoch riadkoch. Neviem, čo som urobila zle, lebo mzda je len v jednom riadku a výkaz mám chybný , nechce ho elektronicky spracovať. Nemal niekto podobný problém?
KEJKA
10.06.10,20:21
ja som postupovala podľa návodu pre verziu 10.00
http://www.kros.sk/?s-cv-submitted=1&s-cv-contentID=11272&s-cv-product=10931&s-cv-category=Pracovn%E9+pomery&s-cv-date=&s-cv-fulltext=
www.kros.sk
mám vo výkaze SP dva riadky, mám dve výplatné pásky, mám zadané dva PP s prepojením - prepojenie som určila s F7-ou.
Toto je ten starší postup, že? Ja mám súbeh až teraz.
a ešte som našla s dátumom od 24.3.2010 toto
Ak súbežným pracovným pomerom je Dohoda o vykonaní práce, je možné ju v Personalistike - Evidencii pracovných pomeroch pridať k hlavnému pracovnému pomeru zamestnanca. Tabuľka Evidencie pracovných pomerov potom bude obsahovať minimálne 2 riadky. Pri výpočte výplaty pracovníka okrem jeho zložiek mzdy vyplývajúcich z hlavného pracovného pomeru zadajte aj zložku 63 - dohoda o vykonaní práce bez odvodov (pracovník je už poistený na základe jeho HPP).

V prípade, že súbežným pracovným pomerom je iný pracovný pomer, je potrebné pracovníka do Personalistiky pridať opätovne a výplatu z tohto pracovného pomeru spracovať zvlášť.
================
Kedže nemám DVP ale DBPŠ, tak platí pre mňa ten starší postup. Skontroluj si teda zložku mzdy u dohodára.