heka71
02.03.10,18:12
Dobry den,chcela by som sa opytat,som zivnostnik,je povinny podnikatelsky ucet?DAKUJEM
veronikasad
02.03.10,17:28
Dobry den,chcela by som sa opytat,som zivnostnik,je povinny podnikatelsky ucet?DAKUJEM
Pokial nie si platitelom DPH, žiadny zákon ti to neprikazuje. Ak súkromný účet využívaš na podnikanie, treba ho rovnako nahlásiť na daňový úrad.

Nedoporučujem na účte využívanom na podnikanie "miešať" súkromné a firemné platby.
jacekova
02.03.10,17:31
Pokial nie si platitelom DPH, žiadny zákon ti to neprikazuje. Ak súkromný účet využívaš na podnikanie, treba ho rovnako nahlásiť na daňový úrad.

Nedoporučujem na účte využívanom na podnikanie "miešať" súkromné a firemné platby.


len keby klienti-podnikatelia naše rady aj dodržiavali...to by bol život! podn.učet nahlaseny na DU treba proste vyuzivat na podnikanie (preto sa vola podnikatelsky)
profesional
02.03.10,18:48
Nemusis mat. Ale nesmies naozaj miesat transakcie na osobnom ucte s podnikatelskymi. A ak ich pomiesas, budes musiet uctovat o vsetkych az na to ze mnohe ti vyskocia proste ako nedanove naklady. Ale odporucam si ho zalozit. ako zivnostnik mas v mBank ucet aj s vacsinou sluzieb zadarmo.
danco111
03.03.10,19:24
Pridám dotaz aj ja ak môžem : účet musím nahlásiť osobne, alebo sa to dá aj elektronicky / poštou. Čo všetko treba pri nahlasovaní účtu ?
jacekova
03.03.10,20:07
stači nahlasiť poštou:

xy






Daňový úrad







Vec
Oznámenie o zriadení účtu na podnikanie


Oznamujem Vám, že som si zriadil podnikateľský účet dňa .......... v banke ...................... . Číslo účtu je ................ .


S pozdravom
danco111
03.03.10,20:50
Ďakujem