Branislav_
02.03.10,19:03
Dobrý deň,

Mám založenú s.r.o.čku na základe živnosti, vykonávam stavebne práce. Dostal som zaujímavú ponuku pre svojich zamestnancov na prácu v Rusku, na dlhšiu dobu (1-3roky), vybavenie pracovného povolenia je zabezpečené, avšak neviem, ako by to bolo s platením odvodov a daní zo zisku, či to všetko bude treba odvádzať v Rusku (čo by bol asi problém), alebo to môžeme odvádzať aj na SR. Neviete mi niekto poradiť, či to teda stačí všetko platiť klasicky na SR, akurát s tým, že miesto výkonu práce je v Rusku? Prípadne uzavrieť s poisťovňou dodatočné poistenie? Ďakujem Vám za akúkoľvek radu.
profesional
02.03.10,18:46
Podla platneho pravneho poriadku nasho aj toho v Rusku, budes musiet platit dane a odvody za nich v Rusku. A hlavne budes musiet mat firmu zalozenu tam. Lebo tam budes dlhodobo poskytovat zdanitelne plnenie a nejde o tzv. cezhranicne poskytovanie sluzieb. Bude to cele spadat pod Rusku legislativu. Ak si tam zriadis len organizacnu zlozku, tak budes platit dane tam a u nas budes doplacat do 19 % a budes si teda davat DP z prijmov PO tiez. Tak ti poviem, najlahsie bude zalozit si firmu tam a zamestnavat Slovakov tam. Tak ci tak tam budu potrebovat tajomsie zdravotne poistenie. Ale cele je to velmi zlozite. To nie je len tak. Toto je na velmi dlhu konzultaciu s pravnikom specializujucim sa na medzinarodne a na ruske pravo. Taka konzultacia ta vjde od 200 do 500 Eur za hodinu. ak chces, poznam niekolkych tak poslem kontakt na poziadanie.