Ejo
02.03.10,20:29
Dobrý deň. Požiadala by som súrne o pomoc. Mám potvrdenie o príjme zo závislej činn. z ČR. Ako vyplniť DP, to nie je problém, len mi nesedia údaje, ktoré sú na potvrdení uvedené:
- úhrn príjmov 531.337 CZK
-úhrn pojistného, které je povinen platit zam-el sám na sebe: 180.661 CZK
- zákla dane: 711.998 CZK

Ten základ dane je súčet úhrnu príjmov a úhrnu poistného, ktoré je uvedené, že platil zamestnávateľ. Tak toto nechápem. Z tohto potvrdenia aký úhrn príjmov, úhrn poistného a základ dane vyčíslim????
Poradte prosím!!!!!
tuta
02.03.10,20:18
Z toho potvrdenie žiadny. Potrebuješ totiž potvrdenie o zrazenom poistnom na zdravotné a sociálne poistenie za zamestnanca. České potvrdenie o príjme tento údaj neobsahuje.
Marína
03.03.10,01:02
Z toho potvrdenie žiadny. Potrebuješ totiž potvrdenie o zrazenom poistnom na zdravotné a sociálne poistenie za zamestnanca. České potvrdenie o príjme tento údaj neobsahuje.
Alebo všetky výplatné pásky za 1-12/2009.
misurka
03.03.10,05:46
Poprípade si žiadaj mzdový list za rok 2009, minuly rok to DÚ akceptovali.

Z toho potvrdenie žiadny. Potrebuješ totiž potvrdenie o zrazenom poistnom na zdravotné a sociálne poistenie za zamestnanca. České potvrdenie o príjme tento údaj neobsahuje.
Ejo
03.03.10,07:13
Poistné v ČR, ktoré hradí zamestnanec je 11%. Nakoľko tento známy prišiel iba preto na SR aby podal DP a nemá zo sebou žiadne mzdové listy, asi to vyriešim tak, že z úhrnu príjmov, ktoré je na potvrdení odrátam poistné 11 %, vyčíslim ZD, a nakoľko nemal žiadne iné príjmy, len tieto z ČR, pri zápočte mu nevychádza žiadna daň. A ak prinesie do konca marca mzdový list, podá sa opravné. Može byť?
veronikasad
03.03.10,07:17
Poistné v ČR, ktoré hradí zamestnanec je 11%. Nakoľko tento známy prišiel iba preto na SR aby podal DP a nemá zo sebou žiadne mzdové listy, asi to vyriešim tak, že z úhrnu príjmov, ktoré je na potvrdení odrátam poistné 11 %, vyčíslim ZD, a nakoľko nemal žiadne iné príjmy, len tieto z ČR, pri zápočte mu nevychádza žiadna daň. A ak prinesie do konca marca mzdový list, podá sa opravné. Može byť?
Česká firma ti odmietla poslať potvrdenie o zrazenom poistnom zamestnanca ? Nech ti podpíše čisté DP - do konca marca je ešte dosť času, príp. požiadaj o predlženie lehoty na podanie DP z dôvodu príjmov zo závislej činnosti zo zahraničia.
tuta
03.03.10,07:21
Poistné v ČR, ktoré hradí zamestnanec je 11%. Nakoľko tento známy prišiel iba preto na SR aby podal DP a nemá zo sebou žiadne mzdové listy, asi to vyriešim tak, že z úhrnu príjmov, ktoré je na potvrdení odrátam poistné 11 %, vyčíslim ZD, a nakoľko nemal žiadne iné príjmy, len tieto z ČR, pri zápočte mu nevychádza žiadna daň. A ak prinesie do konca marca mzdový list, podá sa opravné. Može byť?

A čo tak požiadať českého zamestnávateľa telefonicky, prípadne emailom? Minulý rok som to takto riešila a nebol žiaden problém. V priebehu pár minút som potvrdenie mala. :)
Ejo
03.03.10,07:27
Ďakujem pekne každému za pomoc.