Santosik
02.03.10,20:32
Zdravim. Traja spolocnici sme zalozili srocku s nazvom "XXX (moje meno) a spol.,advokati s.r.o". podiel oboch som odkupil a ostal jedinym spolocnikom.rad by som vedel, ci som povinny zmenit obchodne meno a vypustit "spol.,advokati" pretoze byvali spolocnici mi to vytykaju a zvazuju domahat sa zmeny sudnou cestou
domenico.office
02.03.10,19:48
Osobne si myslím, že neexistuje dôvod na zmenu obchodného mena spoločnosti, ak oní dvaja spoločníci nevlastnia na uvedený názov spoločnosti ochrannú známku. To by ma teda zaujímalo, čo by uviedli v návrhu, aký dôvod majú nato....
Santosik
03.03.10,09:20
argumentuju tym ze nazov vyvolava mylnu predstavu o pomeroch v spolocnosti a a u dlhorocnych klientov vzbudzuje dojem ze v spolocnosti stale posobia byvali spolocnici
Evanka
03.03.10,09:43
Napriek kapitálovým a personálnym zmenám, spoločnosť s ručením obmedzeným ako právnická osoba existuje ďalej pod tým istým IČO a DIČ a aj pod tým istým názvom.
Podľa mňa je teda iba na zostávajúcom spoločníkovi, či chce zmeniť názov, alebo nie.
domenico.office
03.03.10,11:42
argumentuju tym ze nazov vyvolava mylnu predstavu o pomeroch v spolocnosti a a u dlhorocnych klientov vzbudzuje dojem ze v spolocnosti stale posobia byvali spolocnici

No asi oni budú musieť vysvetliť svojej časti klientely, ktorú získali pod spoločným názvom, že to tak už nie je a novým to môže byť jedno. Myslím, že dominanta Vášho názvu bola práve v tvojom mene, nie v nejakých drobných dovetkoch k tvojmu menu.
s.r.o.
05.03.10,11:37
chcem sa spitat mam uz vybavenu zivnost na moje meno ale neviem ci je to problem nakolko chcem si zobrat nenavratny financny prispevok od UPSVaR a tam som udaval na mojom podnikatelskom zamere ze moje meno bude plus nazov napr. takto som tam uviedol Jozef Mrkvicka Euro - Obchod musi to byt uvedene takto aj v zivnostenskom liste alebo staci iba meno rozmislal som ze popripade by som zmenil obchodne meno na tom mojom zamere ?
akina
05.03.10,12:34
chcem sa spitat mam uz vybavenu zivnost na moje meno ale neviem ci je to problem nakolko chcem si zobrat nenavratny financny prispevok od UPSVaR a tam som udaval na mojom podnikatelskom zamere ze moje meno bude plus nazov napr. takto som tam uviedol Jozef Mrkvicka Euro - Obchod musi to byt uvedene takto aj v zivnostenskom liste alebo staci iba meno rozmislal som ze popripade by som zmenil obchodne meno na tom mojom zamere ?
Vždy platí obchodné meno, zapísané v živnostenskom oprávnení.
s.r.o.
06.03.10,14:49
no ale ked mam na zivnostenskom liste uvedene ako obchodne meno moje cele meno tak musim pouzivat len moje meno pokial tam nemam nic ine uvedene nemozem si uz dat napr. keby som si chcel dat urobit peciatku s mojim menom plus by som tam dal ako nazov ten Euro -obchod to uz asi nemozem co bo na zivnostenskom sa ma ani nepitala ze ci chcem tam nejake obchodne meno ona mi tam xxx moje cele meno aj s priezviskom a hotovo
Economic
07.03.10,10:08
no ale ked mam na zivnostenskom liste uvedene ako obchodne meno moje cele meno tak musim pouzivat len moje meno pokial tam nemam nic ine uvedene nemozem si uz dat napr. keby som si chcel dat urobit peciatku s mojim menom plus by som tam dal ako nazov ten Euro -obchod to uz asi nemozem co bo na zivnostenskom sa ma ani nepitala ze ci chcem tam nejake obchodne meno ona mi tam jebla moje cele meno aj s priezviskom a hotovo

Tak choď na živnostenské a dovetok obchodného mena si doplň a potom Ti to bude všetko ladiť tak ako chceš. Aj do pečiatky si už potom smelo môžeš dať tak ako chceš. Stojí Ti za to, aby to bolo tak ako chceš.
s.r.o.
07.03.10,10:16
no za skoro 2500eur asi hej
Economic
07.03.10,10:27
no za skoro 2500eur asi hej


Jasné, vždy sa dá všetkému pomôcť, aby bolo ako chceme a potrebujeme.
Evanka
07.03.10,13:55
no ale ked mam na zivnostenskom liste uvedene ako obchodne meno moje cele meno tak musim pouzivat len moje meno pokial tam nemam nic ine uvedene nemozem si uz dat napr. keby som si chcel dat urobit peciatku s mojim menom plus by som tam dal ako nazov ten Euro -obchod to uz asi nemozem co bo na zivnostenskom sa ma ani nepitala ze ci chcem tam nejake obchodne meno ona mi tam jebla moje cele meno aj s priezviskom a hotovo
Požiadaš na ŽU o zmenu obchodného mena, kde bude ešte k tvojmu menu priradený dovetok, ktorý chceš používať. Za vykonanie zmeny v ŽL je poplatok 3 €.
3,00€
s.r.o.
07.03.10,14:25
vdaka