DAISAN
02.03.10,21:05
Dobrý deň,

chcel by som si otvoriť živnosť uskutočňovanie stavieb s ich zmien. jedná sa o volnú živnosť. Ak som to správne pochopil náplň tejto živnosti je "dohadzovanie" remesiel na stavbu. t. j. získam RD na kľúč a zabezpečujem remeslá ( živnostníkov ) napr. murár, tesar atď. Moja otázka znie či potrebujem na tej stavbe (jednoduché a drobné stavby) aj živnostníka stavbyvedúceho alebo stačí stavebný dozor investora a ako to je z fakturovaním prác? živnostníci, ktorých som dohodil vystavia mne faktúru na práce a ja vystavím následne faktúru investorovi v ktorej budú tiež tie isté práce aj keď ja nemám na tieto práce živnostenské oprávnenie?
220870
02.03.10,20:10
Stavebná porada je plná stavebníkov ktorým stavali domy firmy podobné tej vašej ,budúcej.
DAISAN
02.03.10,20:26
A????
ciners
02.03.10,20:38
Ste si isty, ze je to volna zivnost?
DAISAN
02.03.10,20:44
Ste si isty, ze je to volna zivnost?

áno je to voľna živnosť, bol som na živnostenskom úrade
chandler
03.03.10,07:51
pokial viem tak to zmenili a teraz je to volna zivnost... ale nechapem ako to teraz funguje.
ciners
03.03.10,07:57
No funguje to jednoducho. Kliknes na porada.sk a citas same staznosti, ako pani odbornici zase cosi do....., nenapada ma slusny vyraz. Neviem preco chce mat a moze mat kazdy somar stavebnu firmu, to mozu mne dovolit otvorit si zubnu ambulanciu.
zsazsula
03.03.10,08:00
je to voľná živnosť ale pri takýchto prác je potrebné zdokladovať stavebné povolenie naša firma ale to nepraktizuje máme radšej remeselné živnosti kde máme svojich zodpovedných zástupcov
220870
03.03.10,11:12
A????
Nebyť takých firiem na stvebnej porade by bola nuda a zrejme by skrachovala.
DAISAN
03.03.10,20:31
No funguje to jednoducho. Kliknes na porada.sk a citas same staznosti, ako pani odbornici zase cosi do....., nenapada ma slusny vyraz. Neviem preco chce mat a moze mat kazdy somar stavebnu firmu, to mozu mne dovolit otvorit si zubnu ambulanciu.


ďakujem za vas nazor ale nie sme predsa vcerajsi, som vyuceny stavebny technik, takze predpoklady mam no len prax na papiri chíba.... ten komu spravili zle je si sam na vine, pretoze vacsina ludi pozera na cenu nie na kvalitu. dalsia vec je ta ze si zavolaju na pracu niekho o kom nic nevedia nevideli jeho pracu a dalsia vec je tra ze ked staviam dom alebo aj obycajny plot zaplatim si cloveka ktory tomu rozumie a navrehne odkontroluje, samozrejme na papieri potvrdi a preberie zaruky........ kazdy somar nemoze mat firmu, je to len dohadzovanie prac za kvalitu zodpoveda opravneny clovek... ja robim v stavebnictve dva roky a nikde nemam reklamu, nikomu sa nepodsuvam a nikomu neplatim provizie. robim kvalitnu robotu od navrhu az po realizaciu. mozno si poviete ze sa chvalim, ale pravodou je ze mam svoju cenu aj kvalitu.
ciners
03.03.10,20:34
Jejdo pardon, aby nedoslo k nejakemu nedorozumeniu. Ja som tym somarom samozrejma namyslel vas, to bolo uplne len tak vseobecne :)
DAISAN
03.03.10,20:40
Jejdo pardon, aby nedoslo k nejakemu nedorozumeniu. Ja som tym somarom samozrejma namyslel vas, to bolo uplne len tak vseobecne :)

to je mi jasne, ja som len chcel podotknut ze nepatrim medzi "kilometrovych" remeselnikov
lapejko
04.03.10,18:52
Pre zmenu ja mám 12-ročnú neoficiálnu prax, po matúre z Výroby stavieb som si však musel zohnať aj potvrdenie o praxi pod odborným vedením, keďže som chcel živnosť na murárstvo, ktorého súčasťou sú aj jednoduché stavby.
DAISAN
05.03.10,18:44
murárstvo zivnost mam.... dali mi ju hneď, na základe toho že mam ukončenú strednú priemyslenu školu stavebnú s maturitou....
ciners
05.03.10,19:06
murárstvo zivnost mam.... dali mi ju hneď, na základe toho že mam ukončenú strednú priemyslenu školu stavebnú s maturitou....

Tak potom mas doklad o vzdelani, potom je cela ta debata mimo. Tvaril si sa zo zaciatku akoby si cukrar zmyslel, ze chce stavat domy :D
DAISAN
10.03.10,17:09
murárstvo je len čast prac ktorú potrebujem fakturovť, na tú mam živnosť,.... ale potrebujem vyfakturovať aj vodárov, kúrenárov, izolatérov.... a na to živnosť nemam.... ale uz som to zistil... Pri RD mi stači stavebny dozor, a uplne najlepšie keď si investor na SU podá žiadosť o stavbu svojpomocne....