ewap
03.10.05,12:59
Poradí mi niekto, kto účtuje nákladnú dopravu? Má ťahač normovanú spotrebu PHL? Ak nie, ako sa to robí ? Ďakujem
DušanČ
03.10.05,11:34
Treba pozrieť do veľkého TP.
bepo
03.10.05,11:42
Nemajú normovanú spotrebu a riešia to premeraním spotreby v certifikovanej skúšobni ale nie všetci.
ewap
03.10.05,11:47
Nemajú normovanú spotrebu a riešia to premeraním spotreby v certifikovanej skúšobni ale nie všetci.
A nevieš koľko účtujú tí ostatní? Od buka - do buka ?
bepo
03.10.05,11:54
To neviem ,možno majú viacej rovnakých ťahačov a dajú si otestovať jeden a používaju to aj na ostatné.
gulas
03.10.05,14:00
Chod za autorizovanym predajcom a u neho sa spytaj a pripadne si ziadaj nech ti vystavia potvrdenie ze spotrebu mozes mat od X do Y litrov podla toho kade ten voz jazdi. potom si to uz upravis len internym predpisom a mas sa cim ohradit pri danovej kontrole. Ja to mam vo svojje firme takto poriesene a nemali ziadne namietky a je na tebe ako si sikovny.
ondrejvla
03.10.05,14:11
Poradí mi niekto, kto účtuje nákladnú dopravu? Má ťahač normovanú spotrebu PHL? Ak nie, ako sa to robí ? Ďakujem
Vo firme, kde účtujem je kamiónová preprava, a podľa premerania, ktoré dali urobiť v skúšobni účtujeme všetky ťahače 28,- Sk/km., plus DPH.
Vo veľkom TP to nenájdeš uvedené.