Iulius
02.03.10,22:30
Mam taky mensi problem, jedna sa o to ze na nasom majetku je druztvo a chceme mu pôdu pod nim predat alebo prenajat, ale ponuka nam tak male ceny ze je to smiesne. Vie niekto postup ako na nich, alebo aky navrh treba dat na sud aby rozhodol bud o najme alebo o predaji? dakujem
sarasara
02.03.10,23:01
Prinútiť družstvo, aby kúpilo pôdu nemôžete. Ak na pôde hospodári a vy nesúhlasíte s výškou nájomného, môžete nájom vypovedať.
Nájomnú zmluvu možno vypovedať pri poľnohospodárskej pôde v jednoročnej výpovednej lehote a to k 1. októbru bežného roku. (§ 677 Občianskeho zákonníka)
Iulius
03.03.10,07:40
Ide o to ze oni najomnu zmluvu este ani nemaju, lebo ju nechcu uzavret za cenu ktoru navrhujeme my, a oni zas navrhuju skutocne halierove hodnoty v starej mene. A za odpredaj to iste. Budovy na nasom pozemku su ich ale poda pod nimi nasa a k tomu poda ktoru aj obhospodaruju. Chcel by som vediet ci sud moze urcit vysku ceny za predaj alebo za najom ked my sa nevieme dohodnut a oni dalej spokojne bez najomnej zmluvy uzivaju nas pozemok.
riccado
03.03.10,07:44
Ide o to ze oni najomnu zmluvu este ani nemaju, lebo ju nechcu uzavret za cenu ktoru navrhujeme my, a oni zas navrhuju skutocne halierove hodnoty v starej mene. A za odpredaj to iste. Budovy na nasom pozemku su ich ale poda pod nimi nasa a k tomu poda ktoru aj obhospodaruju. Chcel by som vediet ci sud moze urcit vysku ceny za predaj alebo za najom ked my sa nevieme dohodnut a oni dalej spokojne bez najomnej zmluvy uzivaju nas pozemok.

oni sa na Vas ukor bezdovodne obohacuju. sud by v takomto konani urcil sudneho znalca a ten by urcil vysku bezdovodneho obohatenie (zodpovedajucemu najoimnemu). uvedeneho sa mozte domahat aj 3 roky spatne...
Iulius
03.03.10,08:16
Je mi jasne , ze ide o bezdovodne obohatenie, ale neviem aky mam dat navrh na sud, aky nazov by mala mat zaloba a ake rozhodnutie by som mal napisat na koniec, aby sud urcil bud vysku najomneho alebo cenu za odpredaj. Dakujem
Mgr.Shrek
03.03.10,10:26
Je mi jasne , ze ide o bezdovodne obohatenie, ale neviem aky mam dat navrh na sud, aky nazov by mala mat zaloba a ake rozhodnutie by som mal napisat na koniec, aby sud urcil bud vysku najomneho alebo cenu za odpredaj. Dakujem

Žaloba nemusí mať nijaký názov. Pre posúdenie právneho úkonu nie je dôležitá forma, ale obsah.
Skús niečo také:




Okresný súd Bratislava I
Záhradnícka 10
812 44 Bratislava




ŽALOBA
v zmysle v zmysle ust. § 451 a nasl. Občianskeho zákonníka a § 80 písm. b) Občianskeho súdneho poriadku

Navrhovateľ:



Zastúpený:




Odporca:





o vydanie bezdôvodného obohatenia




Prílohy:
-
.
.
. tu opíšete rozhodné skutočnosti, plus napíšete, čím ich dokazujete
.
.
.

Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti navrhujeme, aby súd, po vykonanom dokazovaní vydal nasledovný


Rozsudok

Odporca je povinný vydať navrhovateľovi všetko, o čo sa na jeho úkor obohatil.

Je to len taký rámcový návrh, lepšie bude navštíviť právnika osobne.