tibrik
02.03.10,23:41
Potreboval by som vediet ako je to s odvodmi pri zivnosti popri zamestnani. Som zamestnany na pracovnu zmluvu a potrebujem vediet ze ak si otvorim zivnost ci budem musiet platit odvody do zdravotnej a socialnej poistovne.
slavka124
03.03.10,05:42
váš zamestnanec je povinný za vás platiť odvody a vy ako szčo popri zamestnaní si môžte platiť aj do zdravotnej aj do sociálnej ako dobrovoľný platca- podľa toho či budete marodovať, či si chcete prilepšiť na dôchodok- lepšie a podrobnejšie vám to vysvetlia na úradoch( viem nikomu sa tam nechce).
pekný deň
Timka1
03.03.10,05:47
Potreboval by som vediet ako je to s odvodmi pri zivnosti popri zamestnani. Som zamestnany na pracovnu zmluvu a potrebujem vediet ze ak si otvorim zivnost ci budem musiet platit odvody do zdravotnej a socialnej poistovne.

DO zdravotnej poisťovne ste povinný sa prihlásiť do 8 dní, kde budete platiť preddavky na zdravotné poistenie momentálne pre tento rok vo výške 44,73 € mesačne, zúčtujete si preddavky v ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia po skončení obdobia.
Do Sociálnej poisťovne nie ste povinný platiť poistné do 30.6.2011, avšak od 1.7.2011 záleží od vašej výšky príjmu za rok 2010, ak váš príjem bude vyšší ako 12-násobok priemernej mesačnej mzdy, tak áno.