BaBoNL
03.03.10,07:45
Dobry den .chcel by som sa spitat ako by mala vyzerat ziadost o odklad danoveho priznania .Viem ze to musim stihnut do 17 marca ale ziadnu predlohu som nenasiel..moj dovod odkladu je ze musim odcestovat do zahranicia a nestiham vypracovat danove..vopred dakujem
Timka1
03.03.10,06:49
prikladám vzor žiadosti
lachim1
03.03.10,17:08
Re: Žiadosť o odklad daňovej povinnosti r 2010
vdˇaka Timka1 za priložený súbor práve dnes som si bol utvrdiť ako PO na DU ,že či mi stačí podať oznámenie o odložení termínu podania
pani v kancelárii prvého kontantu mi povedala ,že som povinný požiadať o zmenu termínu aj s uvedením dôvodu a musím to stihnúť do 15.3.2010 aby mi oznámili či mi vyhovejú alebo nie.
Takže "nakupujte" u odborníkov !!!
radohanusin
14.03.11,09:37
prikladám upravený vzor oznámenia o odklade DP fyzickej osoby mnou upravený
Janko Hraško, nar. , trvale bytom Blava




· ·
Daňový úrad Vranov nad Topľou
Námestie slobody 968
093 30 Vranov nad Topľou
· ·

Váš list číslo/zo dňa
Naše číslo
Vybavuje/linka
Cabov

DP/14.03.2011

14. 03. 2011

Vec
Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby
__________________________________________________ ________________________


V zmysle § 49 ods. 3 písm. a), b) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon o dani z príjmov“) oznamujem, že za zdaňovacie obdobie 01.01.2010 – 31. 12. 2010 sa lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby podľa ods. 2 predlžuje do 30.9. 2010, pretože súčasťou mojich príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.



.............................................
podpis daňovníka






Upozornenie:
Správca dane predĺži lehotu na podanie DP k dani z príjmov FO na základe oznámenia daňovníka automaticky, ak oznámenie bude spĺňať tieto náležitosti určené zákonom:
1. bude podané najneskôr do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 t. j. najneskôr do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia (platí aj pre PO, ktoré majú hospodársky rok),
2. daňovník v oznámení uvedie novú lehotu na podanie daňového priznania za príslušné zdaňovacie obdobie v súlade so zákonom, v ktorej bude daň aj splatná
3. daňovník uvedie skutočnosť, že súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí.

Ak oznámenie daňovníka spĺňa podmienky v bode 1 a 2 lehota sa predĺži automaticky, najviac o 3 kalendárne mesiace. Ak oznámenie spĺňa podmienky 1, 2 a 3 lehota sa predĺži automaticky najviac o 6 kalendárnych mesiacov. Daňovníkovi v konkurze alebo likvidácii môže byť lehota na podanie DP predĺžená len na základe rozhodnutia správcu dane, vydaného k žiadosti daňovníka.