EkoMax
03.03.10,06:55
Neviem aké májú ostatní účtovníci skúsenosti so stránkou daňového úradu, ale teraz, keď je maximálne potrebujeme využiť, je často nefunkčná. Bolo by na to upozorniť kompetentných. Ja som niekoľko krát volala na DÚ, odbili ma slovami, že to neriešia oni ale ústredie, tam mi povedali, že to riešia technici, je to choré, lebo my máme povinnosti, ale oni nemajú žiadne ?
truch
03.03.10,06:03
Neviem si ani predstaviť čo bude v apríli pri podávaní súhrnného výkazu:confused:
Emwa
03.03.10,06:04
Moja skusenost je asi taka : vcera vecer som vyplnila DP na ich stranke bez problemov, chcela som ulozit a vytlacit a.... STRANKA JE MIMO PREVADZKY... mala som "strasnu" radosthttp://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
SPECTRUM
03.03.10,06:20
INFO Z DRSR:
INFORMÁCIA O PRAVIDELNEJ ODSTÁVKE
Dovoľujeme si Vám oznámiť, že z dôvodu vykonávania pravidelnej prevádzkovej údržby bude každý deň od 02.marca do 07.marca 2010 v čase od 20:00 hod. do 08:00 hod. nedostupný Portál daňovej správy a jeho elektronické služby.

Júúúj, v tom čase začínam pracovať, deti spia a je kľud. No čo už nejako to do nedele vydržím. Ale ja som si stiahla aj zo stránky FORM STUDIO ich program, aj tam sa vypisovať v prípade nouze :-)
EkoMax
04.03.10,04:28
Veď práve, oni si neuvedomujú, že účtovníčky teraz pracujú od skorého rána do neskorého večera ? A to máme ešte stíhať a ročné zúčtovania zdravotného poistenia, no neviem ako to stíhajú iní, ale ja účtujem už pekných pár rokov, ale takéto hektické obdobie čo sa týka dokladov som ešte nezažila. A to máme krízu........... to je paradox
EkoMax
04.03.10,04:31
A to sa dá stiahnuť aj bezplatne, alebo si treba program zakúpiť ? Ja FO vypĺňam na programe KROS, dal sa stiahnuť bezplatne, ale právnické osoby som zatiaľ vypĺňala len na stránke DÚ. Dajú sa stiiahnuť aj inde bezplatne ?
Emwa
08.03.10,15:25
Aky mate z toho pocit, ze DRSR vam uderom 20.00 zrusi pristup na svoju stranku, kde sa daju vyplnit potrebne vykazy ?????. chcem verit tomu, ze
sa mame setrit a oni sa o to strajau ???http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif:mad:http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
Emwa
08.03.10,15:27
pardon, opravujem posledne slova, ... oni sa o to staraju ...
Zita5
09.03.10,05:32
Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.



Z dovodu nevyhnutnych technickych uprav su elektronicke sluzby
Portalu danovej spravy docasne nedostupne.

Portal bude opat pristupny 09. marca od 08:00 hod.




This service is temporarily out of order. Please try again later.
We sincerely apologise for all inconveniences this could cause.



Veru , pravidelne je nefunkčná , kto vie prečo ?:D
azla
09.03.10,06:08
Ďalší týždeň detto .....:mee::D:D:D

INFORMÁCIA O PRAVIDELNEJ ODSTÁVKE
Dovoľujeme si Vám oznámiť, že z dôvodu vykonávania pravidelnej prevádzkovej údržby bude každý deň do 14.marca 2010 v čase od 20:00 hod. do 08:00 hod. nedostupný Portál daňovej správy a jeho elektronické služby.
truch
09.03.10,06:12
mimotemy Dievčatá, viete mi povedať ako dlho trvá kým DRSR pošle odpoveď na dotaz? /poslala som 22.02., potvrdili 1.03. a dodnes nič/
babi2
09.03.10,06:22
mimotemy Dievčatá, viete mi povedať ako dlho trvá kým DRSR pošle odpoveď na dotaz? /poslala som 22.02., potvrdili 1.03. a dodnes nič/
Môže to byť aj 14 dní
janaGT
09.03.10,06:27
Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.



Z dovodu nevyhnutnych technickych uprav su elektronicke sluzby
Portalu danovej spravy docasne nedostupne.

Portal bude opat pristupny 09. marca od 08:00 hod.




This service is temporarily out of order. Please try again later.
We sincerely apologise for all inconveniences this could cause.



Veru , pravidelne je nefunkčná , kto vie prečo ?:D


momentálne už funguje, ale neviem ako u ostatných, ale u mňa sa Hlásenie ... otvára už asi 5 minút :)
janka67
09.03.10,06:29
momentálne už funguje, ale neviem ako u ostatných, ale u mňa sa Hlásenie ... otvára už asi 5 minút :)

Mne sa neotvorilo vôbec :D - vlastne som to po 10 minútach vzdala.:)
truch
09.03.10,06:29
Môže to byť aj 14 dní
Ďakujem za odpoveď, čakám na tú odpoveď, aby som mohla uzavrieť rok 2009. Neznášam robiť veci na poslednú chvíľu, dúfam, že skoro odpovedia.
janaGT
09.03.10,06:31
Mne sa neotvorilo vôbec :D - vlastne som to po 10 minútach vzdala.:)

ja to tiež asi vzdám, nemám už na to nervy :(
janka67
09.03.10,06:38
ja to tiež asi vzdám, nemám už na to nervy :(

Mňa to tak nasrdilo - skúšala som to otvoriť mnohokrát aj včera - že som si vytlačila čisté tlačivo a vypisujem ručne.
azla
11.03.10,14:36
Pripravme sa :D:D:D

INFORMÁCIA O DOSTUPNOSTI PORTÁLU DAŇOVEJ SPRÁVY SR

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že z dôvodu vykonávania pravidelnej prevádzkovej údržby je možné každý deň v čase od 22:00 hod. do 07:00 hod. zaznamenať dočasnú nedostupnosť Portálu daňovej správy SR a jeho elektronických služieb. Predpokladáme, že v termíne 15. až 31.marca 2010 bude časový interval nedostupnosti portálu skrátený na 00:15 - 07:00 hod.
Ďakujeme za pochopenie.

... tomu sa vraví ústretovosť :rolleyes:
Paula
11.03.10,14:48
A možno tá ústretovosť je ovplyvnená tým, že sa im už podarilo v časoch odstávok vykopať základy budúcej psychiatrickej liečebne, pre časť národa z dôvodu ich prístupu tak potrebnej .
Kika69
11.03.10,15:09
Mňa najviac vytáča, že sú nedostupný aj počas dňa, vyplním DP, babrem sa s tým a keď to idem uložiť, tak mi hlási chybu s pripojením a moja práca je v čudu, môžem začať odznova. :mad: Takto opakovane som vypĺňala DP aj v utorok aj dnes. No naozaj to poteší, nemám vo zvyku, ale dnes som už aj škaredo nadávala.:D
Laco-monter
11.03.10,15:14
A predtým, keď ešte nebol internet ste ako vyplňali DP ??

A ešte predtým, za socíku ??? :---
azla
11.03.10,15:21
:confused::confused::confused::confused::confused:

Veď si zober ručnú pílku a pracuj.:D
Načo chodíš do lesa s motorovou pílou.

Ja sa nemiešam do príspevkov, kde nie som doma.
Koľko DP si vyplnil na internete?
Koľko Pokynov, Usmernení si si tam potreboval vyhľadať ?

Mne je jedno či sa drevo píli ručnou alebo motorovou ....lebo sa ma to netýka.:rolleyes:
A vôbec som sa Ťa nechcela dotknúť :), ber to ako príklad ....:rolleyes:
bôžka
13.03.10,21:00
Hádam sme sa od socíku niekam posunuli, čo je to za sila porovnávať súčastnosť so socíkom ? Si z daňového? Tá stránka má proste fungovať a nie v marci prechádzať rekonštrukciou...
sokrateska
04.01.11,10:03
stránka DÚ opat nefunkcna, virtualna stranka DU zatial k nicomu...
http://www3.ekf.tuke.sk/du/du.htm. No, nechapem...!:eek::mad:
Dáša_
04.01.11,10:10
stránka DÚ opat nefunkcna, virtualna stranka DU zatial k nicomu...
http://www3.ekf.tuke.sk/du/du.htm. No, nechapem...!:eek::mad:

na stránke drsr bol niekolko dní oznam, že stránka bude nedostupná. Teraz nie som si presne istá, ale tuším až do nejakého 8. januara. Alebo do 6?
No radšej teraz nech je nedostupná a nie tak, ako minulý rok, keď bola nedostupná posledné dva marcové týždne
Mária.K.
04.01.11,10:17
na stránke drsr bol niekolko dní oznam, že stránka bude nedostupná. Teraz nie som si presne istá, ale tuším až do nejakého 8. januara. Alebo do 6?
No radšej teraz nech je nedostupná a nie tak, ako minulý rok, keď bola nedostupná posledné dva marcové týždne
Ona bude nedostupná aj teraz a aj posledné dva marcové týždne.:):mee:
KEJKA
04.01.11,18:07
no mňa vytáča, že majú problémy- sústavné, ale bez ohľadu na to vyrubia pokutu.
Koncom roka poslali firme pokutu za oneskorené podanie SV za I.Q.2010, klient podall odvolanie, ved aj DRSR vydalo stanovisko s ospravedlnením za technické problémy súčasťou ktorého bol aj prísľub, že v takom prípade nebude dávať pokuty.
Na odvolanie DU reagovalo výzvou, že chce dôkaz o vykonaných pokusoch podač SV v termíne - koho by to nenaštvalo?
Melnick
04.01.11,18:25
:D
A predtým, keď ešte nebol internet ste ako vyplňali DP ??

A ešte predtým, za socíku ??? :---

Tak toto ma sakra pobavilo. Že za socíku :D:D:D:D:D . No jasné - každý bol podnikateľ. :D:D:D:D:D:D:D:D Nevedeli sme, komu skôr vyplniť DP.:D:D
Zoltán Kovács
04.01.11,18:31
no mňa vytáča, že majú problémy- sústavné, ale bez ohľadu na to vyrubia pokutu.
Koncom roka poslali firme pokutu za oneskorené podanie SV za I.Q.2010, klient podall odvolanie, ved aj DRSR vydalo stanovisko s ospravedlnením za technické problémy súčasťou ktorého bol aj prísľub, že v takom prípade nebude dávať pokuty.
Na odvolanie DU reagovalo výzvou, že chce dôkaz o vykonaných pokusoch podač SV v termíne - koho by to nenaštvalo?


Myslím si, že ak DÚ sám na svojich stránkach deklaroval nefunkčnosť systému s príslubom nepokutovania, tak nemám čo dokazovať, že som pokúšal o zaslanie. Predsa nie som taký "blbec", že sa budem snažiť použiť pokazenú vec, či nie?
KEJKA
04.01.11,19:04
presne tak, uviedli sme to v odpovedí na tuto tiežvýzvu.....
optimistka
04.01.11,19:07
DU maju odstavený celý svoj DIS, ani správkyne do 8.1. nemožu nič robiť
Melnick
04.01.11,19:12
Kto veľmi chce vypĺňať DP ručne , prosím, tlačivá už sú na DÚ.
Zoltán Kovács
05.01.11,05:48
DU maju odstavený celý svoj DIS, ani správkyne do 8.1. nemožu nič robiť

A som zvedavý, že 10.01. v pondelok ako im skolabuje systém znova, keď všetci budú chcieť posielať SV, vyplňovať DP za auta..... :cool:
azla
05.01.11,07:36
no mňa vytáča, že majú problémy- sústavné, ale bez ohľadu na to vyrubia pokutu.
Koncom roka poslali firme pokutu za oneskorené podanie SV za I.Q.2010, klient podall odvolanie, ved aj DRSR vydalo stanovisko s ospravedlnením za technické problémy súčasťou ktorého bol aj prísľub, že v takom prípade nebude dávať pokuty.
Na odvolanie DU reagovalo výzvou, že chce dôkaz o vykonaných pokusoch podač SV v termíne - koho by to nenaštvalo?

Chcela som nájsť Stanovisko k uvedenému, že ako presne znie (len pre zaujímavosť), a vedela som že ho niekde prilepila Rozalka. Po dlhšom hľadaní som našla ten príspevok (č. 44) so Stanoviskom

http://www.porada.sk/1308888-post44.html

ale:

zaujal ma príspevok, ktorý bol na ním č. 43- reakcia na Stanovisko a skúsenosť halmir:

Dal by som do pozornosti poslednú vetu. Dnes (22.2.2010) na DU som dostal informáciu,že v prípade, že sa mi nepodarí odoslať SV elektronický budem musieť preukázať,že som sa o to pokúšal a problém nie je na mojej strane ale na strane portálu DU. Ako by som to mal urobiť presne nešpecifikovali.

:D:D:D:D:rolleyes::rolleyes::mee::mee:drsr má problém, a subjekt musí preukázať, že mal problém sa vysporiadať s ich problémom.- je to normálne???? ved celá republika vedela, že je to PROBLéM.
KEJKA
05.01.11,14:01
no presne toto sa stalo môjmu klientovi.
Kvaka
05.01.11,15:05
Kto veľmi chce vypĺňať DP ručne , prosím, tlačivá už sú na DÚ.
Môže aj inak, ako ručne dá sa tuto, skúšam, podarilo sa mi to stiahnuť, začínam na skúšku vypĺňať.

http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formulare-danove-riaditelstvo-slovenskej-republiky-dr-sr.html
Dáša_
06.01.11,17:57
a tuším to už dnes funguje, sú tam (čo som skušala) aj tlačivá pre rok 2010, výkazy tuším už aj na rok 2011
srska
06.01.11,18:07
keď mali odstavený portál 2 dni mohli by posunúť termíny pre podanie tiež o 2 dni. nie?
Dáša_
06.01.11,18:11
keď mali odstavený portál 2 dni mohli by posunúť termíny pre podanie tiež o 2 dni. nie?

no ved teraz tusim iba oznamiš, že si posúvaš datum podania. Neschvaľujú, iba môžu akceptovať. A niečo sa mi marí, že už aj fyzické osoby
azla
07.01.11,07:16
Dobré sa ti "marí", :)len tie upravy cez prechodné ustanovenia, sú tak neprehľadné a komplikované, (nemám to rada, jedno tak, druhé inák, rôzne termíny ...:D)

§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia

(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu, 146a)
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.

§ 52h
Prechodné ustanovenie k úpravám účinným od 1. januára 2010

(11) Ustanovenie § 49 ods. 3 v znení účinnom od 1. januára 2010 sa použije po prvýkrát pri podávaní daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby za zdaňovacie obdobie končiace najskôr 31. decembra 2009 a pri podávaní daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby za zdaňovacie obdobie končiace najskôr 31. decembra 2010.
srska
07.01.11,07:46
no ved teraz tusim iba oznamiš, že si posúvaš datum podania. Neschvaľujú, iba môžu akceptovať. A niečo sa mi marí, že už aj fyzické osoby
to neplatí pre SV nie? len pre DP