adus07
03.03.10,07:16
Ahojte.

Chcem podať stažnosť na centrálu jedného obchodného reťazca.

Vybavovala som pár vecí, a jednali so mnou ako by sa jednať s človekom asi nemalo, rozhodla som sa podať sťažnosť na neochotné správanie s podozrením na korupciu.

Idem sa Vás opýtať, ja nikoho neudávam, len sa sťažujem. Môže ma strana, na ktorú bola sťažnosť vydaná nejakym spôsobom žalovať za krivé obvinenie?? :confused:

Alebo ako sa môžem bránit voči korupcii, viditeľnej korupcii?!
dana9
03.03.10,07:33
Ahoj,
ak je to naformulované ako sťažnosť, s uvedením nejakých konkrétnych dôvodov, a tento list bude adresovaný len na konkrétnu centrálu, resp. napriklad na SOI, tak to nie je ohováranie

Predovšetkým preto, že ide o postup na ktorý máš zákonné právo - určitý druh reklamácie

a potom preto, že aby to splnalo znaky skutkovej podstaty ohovarania, tak by to strucne povedané, muselo byt oznámené takou formou a takému "publiku" aby to bolo spôsobile privodit ujmu (len strucne, ohovaranie sa tu nedavno rozoberalo v inej teme, len ja neviem pripojit link).

ak by si sa vsak sarozhodla oznamit organom cinynm v trestnom konani, ze sa domnievas ze bol spachany trestny cin korupcie, tak je potrebne, ak si nie si na 100% ista , aby to oznamenie bolo podane na neznameho pachatela
adus07
03.03.10,14:05
Takže, pomohla by mi s tým aj SOI? ako mam v takomto prípade postupovať??
Braňo
03.03.10,14:27
ak máš dôkaz, tak korupcia je trestný čin - nebude postačovať iba sťažnosť. avšak podozrenie (ktoré nie je podložené dôkazom) nebude stačiť.
dana9
03.03.10,14:45
Trestné oznámenie mozes podat, spolu s oznacenim dokazov, len naozaj treba byt opatrny a radsej ho podat na neznameho pachatela, tym nic nepokazis. OCvTK zacnu setrenie, a musia pachatela identifikovat :-)
Oliverka
04.03.10,12:17
Neodpoviem presne na tvoju otazku, pretoze neviem, ako je to v pripade korupcie. Ja som nedavno podavala trestne oznamenie na stolara, ktory zobral pred rokom zalohu a odvtedy sme ho nevideli. Tuto na porade ma obvinili, ze chudaka ohovaram a ociernujem, ale nevadi. Trestne oznamenie som podavala na prokurature a nie na policii. A toto chcem poradit aj tebe (tak ako to niektori radili mne). Zobrala si ma do parady okresna prokuratorka osobne a poradila, ake su moznosti. Vec potom odovzdala inemu prokuratorovi, ktory ma potom informoval, ze to uz podstupil policii. Drzim palce a som rada, ze dalsi z nas si nenecha skakat po hlave.
Monika Kováčová
06.03.10,09:05
tiež máš problém s jednotou /coop/?
adus07
06.03.10,10:01
napríklad s Coop jednotou..
Monika Kováčová
06.03.10,11:30
Zaujímalo by ma, ako je možné, ak má zamestnanec v pracovnej zmluve uvedené, že jeho mzda je 3,5% z mesačného obratu predajnej jednotky, dostane len jedno percento, pretože vraj tých 3,5% delia medzi všetkých zamestnancov... Toto však je len ústne podanie nadriadeného a v zmluve to uvedené nie je.
dana9
08.03.10,07:35
Zaujímalo by ma, ako je možné, ak má zamestnanec v pracovnej zmluve uvedené, že jeho mzda je 3,5% z mesačného obratu predajnej jednotky, dostane len jedno percento, pretože vraj tých 3,5% delia medzi všetkých zamestnancov... Toto však je len ústne podanie nadriadeného a v zmluve to uvedené nie je.

Ahoj :-)
no teda, ak je v zmluve vyslovne uvedeny sposob vypoctu mzdy (predpokladam ze ide o pohyblivu zlozku mzdy), tak ma narok, aby mu bola mzda v dohodntuej vyske aj vyplatena, ako si to vyklada veduci, nie je dolezite.
anonym1111
31.10.18,22:57
ja som niekolko rokov robila v coop a musim povedat, ze to bol hnus. ziadna prestavka, neplatene nadcasy kazdy den a potraviny ake by som nedala ani susedovmu psovi
misoft
01.11.18,06:03
No - možno za 8 rokov sa to aj zlepšilo... (reaguješ dosť neskoro...)