marijko
03.03.10,07:44
Zdravím Vás.
Zaujímalo by ma, ktorá banková inštitúcia na SK má pre občianske združenia najvýhodnejší produkt bežného účtu. Ide mi o minimalizáciu bankových poplatkov.
Potrebujem aby ten účet mal:
- bezplatný hotovostný vklad (min. 1x mesačne)
- bezplatný bezhotovostný prevod - kredit aj debet (min. 2x mesačne)
- výpisy z účtu cez e-mail (bezplatne)
- bezplatný ineternet banking

Aké máte skúsenosti? Čo by ste odporučili?

Zaujal ma produkt od mBank podnikateľský účet, ale podla info z mBank toto nieje možné zriadiť pre OZ. ... škoda ...

Ďakujem
Timka1
03.03.10,06:58
Pred dvomi rokmi som otvárala podnikateľský účet pre občianske združenie vo VÚB kvôli 2% dane. Tiež mi nesedeli tie poplatky, pretože pre OZ, ktoré nevytvára zisk, sa mi zdali príliš vysoké, pracovníčka banky mi navrhla, aby som skúsila napísať

Žiadosť o odpustenie poplatkov pre OZ

a poslať na ústredie do Bratislavy. A síce mi neodpísali, ale prvý rok mi odpustili všetky poplatky.
marijko
03.03.10,07:06
No ved prave o to ide, nam tam pojde len clenske a buduci rok mozno 2% ... nieje tych penazi az tak vela aby sa na tom este prizivovala banka ... ten mBank by bol idealny ale ... neda sa s tym hnut lebo pri ziadosti o zriadenie uctu nemam co vybrat, nemaju tak polozku ktora by zodpovedala ani len z dialky obcianskemu zdruzeniu ...
Ened
14.03.10,17:38
Toto by zaujímalo aj mňa. My máme založené Biznis konto v OTP banke a poplatky sú nasledovné:
vedenie účtu 3,32 €
každý prevod realizovaný z inej banky alebo do inej banky 0,30 €
poštovné za výpis 0,40 €

Avšak pre neziskovky majú OTP Fond konto, ktoré sľubuje nízky poplatok za vedenie konta.
marijko
15.03.10,18:40
No neviem ci toto konto este ponukaju lebo som si vyziadal cenovu ponuku na vedenie uctu a poplatok bol vyse 7 eur ... a to je dost ...
kaga
21.09.12,09:26
Fio banka - http://www.fio.sk/bankove-sluzby/bankove-ucty/podnikatelsky-ucet :


Založenie a vedenie účtu - zdarma
Internetbanking - zdarma
Smartbanking - zdarma
Domáce bankové prevody a prevody v rámci Eurozóny - zdarma
Bankové prevody medzi SR a ČR - zdarma
El. transakcie na účte - zdarma
Inkaso a trvalé príkazy - zdarma
Vklady - zdarma (od majiteľa účtu alebo oprávnenej osoby)
Výbery nad 50 EUR - zdarma