zuzi85
03.03.10,09:58
dobry den,
>mam jeden vážny problém. Od septembra minulého roku mám pravidelné zrážky zo mzdy, takisto aj moj rucitel a spolidlžnik. Okrem toho mame všetci zablokované účty, takže sme pol roka bez akýchkolvek prijmov. Co mozem v takom pripade urobit a na koho sa mozem obratiť?je možné aby exekútor siahol aj na výplatu aj na účet kvoli tej istej pohľadavke.
Stanislav 1975
03.03.10,09:22
dobry den,
>mam jeden vážny problém. Od septembra minulého roku mám pravidelné zrážky zo mzdy, takisto aj moj rucitel a spolidlžnik. Okrem toho mame všetci zablokované účty, takže sme pol roka bez akýchkolvek prijmov. Co mozem v takom pripade urobit a na koho sa mozem obratiť?je možné aby exekútor siahol aj na výplatu aj na účet kvoli tej istej pohľadavke.

exekútor može siahnuť aj na účet aj na výplatu súčasne, snaží sa čo najskor vymocť pohľadávku...
Andyke
03.03.10,09:32
Keď Ti robia zrážky zo mzdy, tak mzdárka postupuje podľa EP a Nariad.vlády. Takže určite Ti nesiaha na nepostihnuteľné časti mzdy. Takže príjem máš (i keď možno nízky) .
riccado
03.03.10,14:33
Keď Ti robia zrážky zo mzdy, tak mzdárka postupuje podľa EP a Nariad.vlády. Takže určite Ti nesiaha na nepostihnuteľné časti mzdy. Takže príjem máš (i keď možno nízky) .

podla mna prijem nema ziadny, lebo exekutor vykonava exekuciu sucasne dvomi sposobmi.
1. najprv mu zamestnavatel vykona exekuciu zrazkami zo mzdy a zvysok mu posle na ucet
2. na ucte je exekucny prikaz na vykonanie exekucie prikazanim pohladavky z uctu v banke a banka mu teda odpise aj zvysok mzdy, nakolko peniaze na ucte v banke su stale rovnakymi peniazmi, ci je to mzda alebo hocico ine.

riesenie: poziadaj zamesntnavatela, aby ti zvysok mzdy vyplacal v hotovosti, alebo mu oznam cislo uctu, na ktory ti ma posielat tuto mzdy (tento ucet ale nesmie patrit tebe)
Mgr.Shrek
03.03.10,14:48
Ďalším riešením je navštíviť exekútora osobne a pokúsiť sa s ním dohodnúť na postupnom splácaní pohľadávky s tým, že po podpise zmluvy Vám odblokuje účet.
Keď sa s ním na takomto postupe dohodnete, splácajte podľa dohody. Snažte sa komunikovať. To je základ pri riešení vesí s exekútorom...komunikácia
willma
03.03.10,15:17
inak z pohľadu laika ma trochu zarazilo konanie exekútora. Nemal by v prvom rade uspokojiť pohľadávku z platu dlžníka a až po nevymožiteľnosti pohľadávky postupne spoludlžník a v poslednom rade ručiteľ? To len tak možno mimotemy
simo23
07.03.10,18:31
Ja by to riešil súdnou cestou. Neni možné aby nejaký "pán exekútor" siahal na všetky finančné prostriedky.Banka je síce ti povinná každý mesiac vyplatiť 100€ pokial nemáš iné príjmy. Som toho názoru že exekútori majú až príliš veľké právomoci. Pochybujem že sa s exekútorom dohodneš na splátkach. Myslím že ich nezaujíma že ty nemáš z čoho žiť, ale to by malo zaujímať inych pánov.....