jupy
03.03.10,12:38
Objednal som si 3dielne okno ako 1 kus z 3 kusov mysliac ako jeden ram s 3 oknami...firma mi predlozila objednavku na podpis kde bol 1 kus okna o danych rozmerov ale az po podpise vyplynulo ze sa jedna o spojenie samostatnych ramov s oknami bud 2+1 alebo 1+1+1. Jeden velky ram vraj nerobia. Ak odstupim tak stracam zalohu vo vyske 50%. Co robit?
Chobot
03.03.10,11:45
Objednal som si 3dielne okno ako 1 kus z 3 kusov mysliac ako jeden ram s 3 oknami...firma mi predlozila objednavku na podpis kde bol 1 kus okna o danych rozmerov ale az po podpise vyplynulo ze sa jedna o spojenie samostatnych ramov s oknami bud 2+1 alebo 1+1+1. Jeden velky ram vraj nerobia. Ak odstupim tak stracam zalohu vo vyske 50%. Co robit?

Zober tie spojené okná a nešpekuľuj. Je lepšie, keď každé okno má svoj rám a tie sú pospájané. Maximálne môže byť v jednom ráme jedno dvojkrídlové okno, neviem si predstaviť technické riešenie 3 krídiel v jednom ráme - jedine, že by stredné okno bolo pevné - neotváravé. Kde si si predstavoval, že budú pánty toho stredného okna?
220870
03.03.10,11:52
Zober tie spojené okná a nešpekuľuj. Je lepšie, keď každé okno má svoj rám a tie sú pospájané. Maximálne môže byť v jednom ráme jedno dvojkrídlové okno, neviem si predstaviť technické riešenie 3 krídiel v jednom ráme - jedine, že by stredné okno bolo pevné - neotváravé. Kde si si predstavoval, že budú pánty toho stredného okna?
Mýlite sa trojdielne okná sa bežne vyrábaju,či už v jednom pevnom ráme alebo v troch smostatných rámoch zložených v zostave.
220870
03.03.10,11:54
Objednal som si 3dielne okno ako 1 kus z 3 kusov mysliac ako jeden ram s 3 oknami...firma mi predlozila objednavku na podpis kde bol 1 kus okna o danych rozmerov ale az po podpise vyplynulo ze sa jedna o spojenie samostatnych ramov s oknami bud 2+1 alebo 1+1+1. Jeden velky ram vraj nerobia. Ak odstupim tak stracam zalohu vo vyske 50%. Co robit?
Ak je to možné dajte na web všetky dokumenty zmluvy cenové kalkulácie ktoré ste podpisovali pri objednávke.Potom poradím.
jupy
03.03.10,11:58
no skor sa jedna ako sa dostat z tejto situacie aby mi zaloha bola vratena kedze v podpisanej objednavke je klauzula ze ak sa objednavka zrusi zaloha je nevratna. ide o to dokazat im ze som to chcel v kuse a nie samostatne.
jupy
03.03.10,12:01
problem je ze v podpisanej objenavke nie je presne definovane ze sa jedna o casti...je stanoveny len jedne velky kus okna s tym ze je tam aj uvedena spojka...prilozeny obrazok sice zobrazuje 2 casti ale pracovnicka sa mi ospravedlnovala lebo to 3tie okno dodatocne vlozila kedze som chcel 2 otvarovo-sklopne a jedno fixne. Ale ak by sa jednalo skutocne o 2 casti kotre sa maju spojit taks nad by tam obe mali byt separatne popisane.
220870
03.03.10,12:09
Práve preto aby som to mohol trochu zodpovedne posúdiť od vás pýtam cenovú kalkuláciu ktorá musela byť vystavená a objednávateľom podpísaná.Nemusia byť separatne popisane, napríkad Incon separatne popisuje ale je to skôr výnimka na SK trhu ako bežný spôsob.
jupy
03.03.10,12:16
mozem poslat na e-mail co mate na web stranke?
Chobot
03.03.10,13:26
Ak je to možné dajte na web všetky dokumenty zmluvy cenové kalkulácie ktoré ste podpisovali pri objednávke.Potom poradím.

Pripúšťam, že sa mýlim. Len mi nejde do hlavy, ako sa uchytáva to stredné okno do rámu?
220870
03.03.10,13:29
Takýchto okien sú plné sídliska.
220870
03.03.10,14:22
Okná široké 3,6 m sa nevyrábajú v jednom kuse, z dôvodu tepelnej rozťažnosti materiálov a komplikovanej montáže.Takto veľké okno sa montuje bez skla osadí sa samotný rám, potom sa do neho vkladajú sklá .Je to preto ,že takéto okno komplet váži cca 150kg.Manipulácia s rámom dlhým 3,6m by bola veľmi komplikovaná , ak nie nemožná.Plast o takýchto dĺžok môže pri manipulácii(osádzaní)prasknúť ,alebo sa môže pokrútiť.Preto sa takéto okná robia do zostáv.Väčšinou z dvoch kusov.Tri samostatné kusy nie sú potrebné a myslím že ani nie sú v tejto kalkulácii zahrnuté.