hanjel
03.03.10,13:30
zdravím všetkých poradákov
mám 2 problémy :

1/ pracovníčka marodovala 1 rok a 1.3.2010 jej bola PN ukončená, do práce nenastúpila, neozvala sa čo ďalej, len poslala ukončenie PN, riaditeľ sa s jej priateľom ktorý pracuje v tej istej firme dohodol že jej bude pracovný pomer ukončený dohodou k 1.3.2010/ poslali sme jej rozviazanie PP k 1.3., zápočtový list, ale na druhý deň nám bolo oznámené že ona trvá na paragrafe 63 s výpovednou lehotou a odstupným. Podotýkam že komunikácia je len cez jej priateľa.
Keďže do práce nenastúpila a dohodu neakceptuje, môžme to považovať za porušenie pracovnej disciplíny a dať jej okamžitú výpoveď ?
Podotýkam že dva týždne pred ukončením PN sme jej poslali vyzvanie aby oznámila ako dalej . Neozvala sa
2/ pracovníčka na riadnej MD časť roka 2009-príjem 2090,77 + materské dávky- musíme jej urobiť DP keď jej manžel si uplatňuje nezdanitelnú časť
na manželku ?
3/Počíta sa aj PN do zdaniteľného príjmu ?
Ďakujem za skorú odpoveď
hanjel
04.03.10,05:44
to mi ozaj nikto nepopradí a nepovie svoj názor resp.podelí sa so svojimi skúsenosťami, verím že takéto prípady sa vyskytli aj u Vás, prosím, prosím ...
ivka70
04.03.10,05:49
zdravím všetkých poradákov
mám 2 problémy :

1/ pracovníčka marodovala 1 rok a 1.3.2010 jej bola PN ukončená, do práce nenastúpila, neozvala sa čo ďalej, len poslala ukončenie PN, riaditeľ sa s jej priateľom ktorý pracuje v tej istej firme dohodol že jej bude pracovný pomer ukončený dohodou k 1.3.2010/ poslali sme jej rozviazanie PP k 1.3., zápočtový list, ale na druhý deň nám bolo oznámené že ona trvá na paragrafe 63 s výpovednou lehotou a odstupným. Podotýkam že komunikácia je len cez jej priateľa.
Keďže do práce nenastúpila a dohodu neakceptuje, môžme to považovať za porušenie pracovnej disciplíny a dať jej okamžitú výpoveď ?
Podotýkam že dva týždne pred ukončením PN sme jej poslali vyzvanie aby oznámila ako dalej . Neozvala sa
2/ pracovníčka na riadnej MD časť roka 2009-príjem 2090,77 + materské dávky- musíme jej urobiť DP keď jej manžel si uplatňuje nezdanitelnú časť
na manželku ?
3/Počíta sa aj PN do zdaniteľného príjmu ?
Ďakujem za skorú odpoveď

1. mozete jej dat absenciu a pri opakovanej ju prepustit.
2. ak o to pozaidala, tak ano, lebo ma narok aj na svoje nezd. minimum a rovnako ma narok manzel si uplatit narok na nu kvoli jej nizkemu prijmu.
3- zdanuje sa PN? snad nie, tak nemoze byt ani v zdanitelnom zaklade.
Pre potreby uplatnenia prijmu manzelky sa vsak pocita.
Timka1
04.03.10,05:51
k 1. v tomto prípade je najlepšie komunikovať s ňou osobne a nie s priateľom, pokiaľ ste jej poslali výzvu a ona nereaguje, ja by som písala zrejme absenciu po ukončení PN ak nenastúpila do práce

k2. ak bola pracovníčka vašim posledným zamestnávateľom, mohli ste jej urobiť RZD ak o to požiadala do 15.2. bez ohľadu na to, že jej manžel si uplatnil na ňu NČ. Ak mala iba príjem vyšší ako je polovica NČ 2012,85, tak má povinnosť podať DP keĎ nemá urobené RZD. materská nie je zdaniteľný príjem

k 3. PN nie je zdaniteľný príjem, ale ráta sa do príjmu druhého z manželov pre uplatnenie NČ
hanjel
06.03.10,13:00
ďakujem všetkým, utvrdila som sa že uvažujem správne, k tej PN aby ste vedeli ako to dopadlo- pracovníčka samozrejme neprišla a mala som už nachystané upozornenie na absenciu a okamžité rozviazanie prac.pomeru ale nakoniec si to rozmyslela a dohodu podpísala bez rozpakov, ale zase len prostredníctvom priateľa, ona proste je asi na riaditeľa alergická tak ani sa neprišla rozlúčiť.
Ďakujem poradáci ste super
luckaaal
23.02.12,08:02
Dobry den,
chcela by som sa spytat:
1)ked bol teraz uz nas zamestnanec evidovany od 01.06.2010 do 14.08.2011 na urade prace a napriek tomu robil na dohodu, zapocitava sa prijem z dohody do rocneho zuctovania? U nas je na zmluvu zamestnany od 15.8.2011
2) Zamestnancova manzelka bola na PN pocita sa PN do prijmu manzelky na uplatnenie nezdanitelnej ciastky v RZD?
Dakujem za radu.
ivka70
23.02.12,08:03
Dobry den,
chcela by som sa spytat:
1)ked bol teraz uz nas zamestnanec evidovany od 01.06.2010 do 14.08.2011 na urade prace a napriek tomu robil na dohodu, zapocitava sa prijem z dohody do rocneho zuctovania? U nas je na zmluvu zamestnany od 15.8.2011 ANO
2) Zamestnancova manzelka bola na PN pocita sa PN do prijmu manzelky na uplatnenie nezdanitelnej ciastky v RZD? ANO
Dakujem za radu.

v texte
luckaaal
23.02.12,08:11
Dakujem pekne
brkova
11.03.12,15:01
ahojte.... môžete mi prosím vás poradiť ? jeden chlapík od januára až do augusta bol na PN, jeden mesiac pracoval na dohodu a zvyšné mesiace je bol na úrade práce... ak tomu správe rozumiem tak PN a taktiež podpora sa do príjmu nezapočítavajú. Mám pravdu ?
Tweety
11.03.12,18:22
ahojte.... môžete mi prosím vás poradiť ? jeden chlapík od januára až do augusta bol na PN, jeden mesiac pracoval na dohodu a zvyšné mesiace je bol na úrade práce... ak tomu správe rozumiem tak PN a taktiež podpora sa do príjmu nezapočítavajú. Mám pravdu ?
Áno, nie sú to zdanitelné príjmy.
brkova
12.03.12,09:18
ďakujem veľmi pekne