EricDaze
03.03.10,13:58
Zdravim vsetkych ... chcel by som Vas poprosit o radu. Zamestnavame na obcasnu vypomoc predavacky a uctovnicka nevie jasne povedat, ci s nimi mame uzatvarat Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonani prace ... Viete niekto poradit, ktore tlacivo sa najnovsie pouziva pre dohodarov na obcasnu vypomoc?
Timka1
03.03.10,13:01
je lepšie urobiť Dohodu o pracovnej činnosti, pretože ide o opakovanú činnosť, ale treba myslieť na to, že môže odpracovať len 10 hodín týždenne
Dohoda o vykonaní práce sa používa skôr na jednorázovú záležitosť, napr. vymaľovanie, upratanie ....
adi11
03.03.10,13:09
..pre učtovníčku..
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
spor
03.03.10,13:49
Prosím o ujasnenie. Mám prácu na dohodu za ktorú by som dostávala 200 eur mesačne. t.j už by to nebola zrážková daň, ale predavková. Už by sa tam museli platiť odvody so soc. poistovne a zdravotky alebo ako????? oplatí sa mi ponechať si tých 200 eur alebo mu navrhnút mesačne tých 165 aby to vyšlo zrážkovo????
Okrem tejto dohody mám aj prácu na trvlý prac. pomer...ako to mám spraviť?? dakujem
Anja111
03.03.10,13:54
Prosím o ujasnenie. Mám prácu na dohodu za ktorú by som dostávala 200 eur mesačne. t.j už by to nebola zrážková daň, ale predavková. Už by sa tam museli platiť odvody so soc. poistovne a zdravotky alebo ako????? oplatí sa mi ponechať si tých 200 eur alebo mu navrhnút mesačne tých 165 aby to vyšlo zrážkovo????
Okrem tejto dohody mám aj prácu na trvlý prac. pomer...ako to mám spraviť?? dakujem
Z DoPČ sa odvody neplatia, a to bez ohľadu na jej výšku, či na to, aká daň sa strháva...
dada 1
04.03.10,08:20
Môžu sa vykonávať zrážky zo mzdy pri DPČ-DVP?/výživné, home credit, pohotovosť.../
Ďakujem