tinkas
03.03.10,16:12
chcem sa spýtať, ked sme v 11/2009 predali auto, a mali sme naň zaplatenú ročnú zákonnú poistku do 31.12.2009...teraz podla výpisu to vyzera že nám tu časť čo auto už nebolo naše vrátili....mám to dať ako príjem ovplyvnujúci základ dane? v tomto mám trochu nedostatky...:) ..dakujem pekne..
giga123
03.03.10,15:15
ja by som to dala ako príjem ovplyv.základ dane.
vikinka
03.03.10,15:17
Zaúčtovať mínusom z výdavkov celkom,v členení prevádzková réžia.
tinkas
03.03.10,15:20
vikinka to som celkom nepochopila?
vikinka
03.03.10,15:26
Na základe výpis,na ktorom je vrátená časť nespotrebovaného poistného,zaúčtuješ v PD ako príjem na BÚ,vo výdavkoch celkom znamienkom mínus a v členení prev.réžia.
tinkas
03.03.10,15:32
no teraz si pripadam trochu blbo...vsak nestaci to zaučtovat len v penaznom denniku ako prijem na BU? vo výdavkoch celkom to mam ako chapat? este nemam tolkom skusenosti s JU a pravdu povediac PU mi je milsie
vikinka
03.03.10,15:35
Predpokladám,že zaplatené poistné bolo dané do výdavkov v plnej výške do prevádzkovej réžie,tak vrátená časť poistného musí byť z výdavkov ponížená,preto ten postup.
rodina1
03.03.10,15:37
no teraz si pripadam trochu blbo...vsak nestaci to zaučtovat len v penaznom denniku ako prijem na BU? vo výdavkoch celkom to mam ako chapat? este nemam tolkom skusenosti s JU a pravdu povediac PU mi je milsie
Aby si to lepšie pochopila, tak keď budeš účtovať banku, tak si dáš výdaj banka znamienkom mínus sumu, ktorú vám poisťovňa vrátila, a keďže ste poistku (celú na rok 2009) účtovali ako prevádzková réžia, tak o sumu, ktorú vám vrátili, musíš ponížíť prevádzkovú réžiu. Preto dáš prevádzková réžia mínus.
tinkas
03.03.10,15:43
dakujem kraaasne obom...:)
tinkas
03.03.10,17:41
počkaj rodina1 teraz som sa nejako doplietla uz sama....preco mam dat "vydaj banka" ked je to príjem na účet? ....aha vlastne ked dam vydaj banka ale minusovu sumu...tak mi to na účet v penaznom denniku prida ako plus ale zaroven mi o tu ciastku ponizi prevádzkovú réziu? chápem to správne? :)
rodina1
04.03.10,05:02
počkaj rodina1 teraz som sa nejako doplietla uz sama....preco mam dat "vydaj banka" ked je to príjem na účet? ....aha vlastne ked dam vydaj banka ale minusovu sumu...tak mi to na účet v penaznom denniku prida ako plus ale zaroven mi o tu ciastku ponizi prevádzkovú réziu? chápem to správne? :)
Chápeš to správne.
basha_V
04.03.10,09:29
zaujimalo by ma ci tento isty postup mam uplatnit aj pri pripisani sumy na BU od poistovne po nehode.