NONAME
03.03.10,21:02
Dobrý deň poraďáci,

Mám tu prípadík.Dúfam že spoločnými silami sa nám ho pomôže vyriešiť.

Fyz.osoba podpísala z a.s. zmluvu o sprostredkovaní podľa obchodného zákonníka. Musela si zriadiť najprv len DIČ. Neskôr sa rozhodla založiť si živnosť. Stala sa živnostníkom. Dnes sa rozhodla že je pre ňu výhodné založiť si jednoosobovú s.r.o.
Čiže dochádza k prechodu z živnostníka na s.r.o. Postup je zrušiť živnosť vybaviť veci stým spojené a založiť s.r.o. Lenže čo s tou zmluvou o sprostredkovaní? aké právne následky bude mať zrušenie živnosti na sprostredkovateľskú zmluvu? čo odporúčate?...zrušenie zmluvy a následne po založení s.r.o podpísať takú istú?.chce pokračovať v sprostredkovaní. Alebo je možné aby bola zmluva stále platná a prechod z SZČO na s.r.o. ju niako neovplyvní.

Poprosím Vás aby ste mi odpovedali na každú otázku lebo každá ma pre túto záležitosť význam. Ďakujem.

Verím že mi pomôžete.
ivica sisolak
08.03.10,10:17
Založenie s.r.o. predstavuje vznik nového subjektu. Nie je možný žiadny prechod z FO na s.r.o. Ja odporúčam založenie novej sro, uzavretie novej zmluvy a v prípade ak z pôvodnej zmluvy existujú ešte nejaké pohľadávky, tieto postúpiť na s.r.o. a živnosť zrušiť.
rennka
08.03.10,10:34
Nasa firma tiez menila formu z Fo na Sro. Najprv bola zalozena sro, potom boli urobene dodatky k zmluvam s Fo o prechode prav a povinnosti, prip. ukoncenie zmluvy s Fo a uzavretie novej s Sro a az potom bola ukoncena zivnost. Pravne nasledky nemusia byt ziadne, len sa treba s obch. partnerom dohodnut a vysvetlit mu sitaciu.
rennka
08.03.10,10:39
Dobrý deň poraďáci,

Mám tu prípadík.Dúfam že spoločnými silami sa nám ho pomôže vyriešiť.

Fyz.osoba podpísala z a.s. zmluvu o sprostredkovaní podľa obchodného zákonníka. Musela si zriadiť najprv len DIČ. Neskôr sa rozhodla založiť si živnosť. Stala sa živnostníkom. Dnes sa rozhodla že je pre ňu výhodné založiť si jednoosobovú s.r.o.
Čiže dochádza k prechodu z živnostníka na s.r.o. Postup je zrušiť živnosť vybaviť veci stým spojené a založiť s.r.o. Lenže čo s tou zmluvou o sprostredkovaní? aké právne následky bude mať zrušenie živnosti na sprostredkovateľskú zmluvu? čo odporúčate?...zrušenie zmluvy a následne po založení s.r.o podpísať takú istú?.chce pokračovať v sprostredkovaní. Alebo je možné aby bola zmluva stále platná a prechod z SZČO na s.r.o. ju niako neovplyvní.

Poprosím Vás aby ste mi odpovedali na každú otázku lebo každá ma pre túto záležitosť význam. Ďakujem.

Verím že mi pomôžete.

Zmluva musi byt nova, alebo k nej musi byt dodatok o postupe prav a povinnosti. Nemozes v sro-cke uplatnovat zmluvu, ktora bude podpisana so zrusenou Fo.