fiat
03.03.10,23:11
Živnostník s remeselnou činnosťou, ktorého učtujem na paušal 60% mi toho roku priniesol Zmluvu o spolupráci na základe ktorej vykonáva činnosť futbalového rozhodcu. Má pravidelné mesačné príjmy, ktoré nie sú zdanené.
Prosím o radu, kde zaradiť tieto príjmy v daňovom priznaní do príjmu podľa § 6 alebo 8. Ako to potom bude s paušalom. Za skorú odpoveď ďakujem.
Zoltán Kovács
03.03.10,22:15
Podľa mňa príjem ako rozhodca je podľa § 6 ods. 2 písm.b. A tu sa môže uplatniť paušál 40%. A teda aj na ostatné príjmy z remeselnej činnosti musí uplatniť 40% paušál.

Tento príjem podľa mňa nespadá pod §8 ZoDP.
fiat
04.03.10,11:12
Myslela so si to aj, ale nebola som si istá Ďakujem za skorú odpveď.
matuma
17.03.10,19:09
Prosím o radu. Na základe príkaznej zmluvy dostal rozhodca odmenu, ktorá bola zdanená 19%. Vyplatené mu boli taktiež cestovné náhrady a stravné, ale to zdanené nebolo. Nemám s týmto skúsenosti. Zrátam brutto odmenu + cest. náhrady + stravné a budem mať príjem. Odpočítam 40%, vypočítam daň, znížim o už zaplatenú daň. Je to tak správne? Vopred ďakujem za pomoc.
est
02.03.11,12:58
Táto príkazná zmluva javí príznaky zo závislej činnosti, - dala by som príjmy do par. 5 bez príjmov za cest.náhrady a stravné, na daňovom by som znížila o zaplatenú preddavkovú daň.
Ak nejaví príznaky, dala by som do par. 6, spomínaný odsek 2, písmeno b, do výdavkov by som dala buď 40% paušál alebo preukázateľné výdavky. Tiež to práve dnes rieším, na daňovom mi odpovedajú veeeľmi šalamúnsky - "musíte to sama posúdiť ak si nie ste istá, zaplaťte si daňového poradcu.... "
nika.sum
16.03.11,10:01
Ja mam tiez nieco podobne. Ide o rozhodcu pri spoločenskom tanci. Ma asi 7 prikaznych zmluv - od roznych organizacii spolu v sume cez 500 EUR, takze tiez by to malo ist do §6 odst.2 b? Klient je inak SZCO - len nema v zivnosti "rozhodca". Pri tomto paragrafe netreba nikde zahlasovat, staci to vyplnit v DP? Asi netreba nic prikladat k DP k tomuto prijmu?
milenia
27.03.11,08:50
Ahojte, nechcem zakladať novú tému, ale som trochu na pochybách:
Zmluva o výkone funkcie rozhodcu /na súde/, príjmové pokladničné doklady s vyplatenou odmenou - sú príjmy podľa par. 5? či 6 - príjmy, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním? Má nárok na paušálne výdavky?

Osoba nemá IČO, iba DIČ - ale to kvoli príjmom z prenájmu.
milenia
27.03.11,10:51
Vie niekto pomôcť, prosím?
est
27.03.11,21:32
treba posúdiť zmluvu, či činnosť javí znaky závislej činnosti... ak má cestné náhrady, stravné, činnosť je pravidelná na tom istom mieste, je to par. 5, inak par. 6 a môže si dať paušál ako výdavky.