zsuctaren
04.03.10,07:34
chcem sa spýtať, že ako mam postupovať, ked robím jednemu zamestnancovi RZD a pracuje u nás od 1.9.2009 a z predchadzajúceho zamestnania mu nedali (alebo nechce dať) potvrdenie o príjme. Mám mu spraviť len za tie mesiace čo pracoval u nás??? A bude mu patriť zamest. prémia???Dakujem
Timka1
04.03.10,06:39
chcem sa spýtať, že ako mam postupovať, ked robím jednemu zamestnancovi RZD a pracuje u nás od 1.9.2009 a z predchadzajúceho zamestnania mu nedali (alebo nechce dať) potvrdenie o príjme. Mám mu spraviť len za tie mesiace čo pracoval u nás??? A bude mu patriť zamest. prémia???Dakujem

všetky potvrdenia mal doložiť do 15.2. spolu so žiadosťou o vykonanie RZD, ak nedoložil potvrdenia nech vám napíše prehlásenie, ktoré aj podpíše, že nemal za ostatných 8 mesiacov zdaniteľný príjem
zsuctaren
04.03.10,06:45
Ale ma mi to podpísať aj ked v skutočnosti mal zdanitelný príjem?? Lebo on mal. A je na to nejake tlačivo,alebo len ja si spravim??? Dakujem
Timka1
04.03.10,06:48
Ale ma mi to podpísať aj ked v skutočnosti mal zdanitelný príjem?? Lebo on mal. A je na to nejake tlačivo,alebo len ja si spravim??? Dakujem

nie je na to žiadne tlačivo, napíšem 2-3 vetami, že prehlasuje že nemal zdaniteľné príjmy v období od - do.
ale prečo nechce doložiť potvrdenie? má na to nejaký dôvod? treba mu povedaž následky, pretože ak mal príjem zo závislej činnosti, tak bývalý zametnávateľ vypisuje ročné hlásenie, kde uvádza všetkých zametnancov
ja by som mu nerobila RZD, vrátila by som žiadosť s tým, že nech si podá DP, keď nechce doložiť