gjana
03.10.05,15:10
Dali sme si opraviť jeden nástroj pre stomatológiu v ČR. Predpokladám, že ide o samozdanenie, čiže DPH k sume za opravu si vypočítam sama. Moja otázka znie, na ktorý riadok daňového priznania treba túto opravu uviesť? Ďakujem za pomoc, zo službami zo zahraničia nemám žiadne skúsenosti.
Jana Acsová
03.10.05,13:19
Ak sa bude jednať o službu podľa § 16 ods. 7, osobou povinnou platiť daň budete podľa § 69 ods. 4.

1) ZD riadok 09, daň riadok 10 daňového priznania,
2) odpočítanie vami uplatnenej dane riadok 15 daňového priznania.
gjana
03.10.05,13:23
Ide o turbínku, ktorú sme dali opraviť pre nášho odberateľa, takže z našej strany ide o tovar. My sme osobou identifikovanou pre daň v SR a firma, ktorá nám túto opravu vykonala, je osobou identifikovanou pre daň v ČR.
Jana Acsová
03.10.05,13:33
Ide o turbínku, ktorú sme dali opraviť pre nášho odberateľa, takže z našej strany ide o tovar. My sme osobou identifikovanou pre daň v SR a firma, ktorá nám túto opravu vykonala, je osobou identifikovanou pre daň v ČR.Ak tomu dobre rozumiem, tak sa jedná o opravu tovaru Vášho odberateľa, čiže nie je to Váš tovar. Vy si objednávate opravu "cudzieho tovaru", teda zabezpečujete dodávateľsky službu pre Vášho odberateľa. U Vás si objednali opravu a Vy ju zabezpečíte tak, že prepravíte tovar do ČR, tam ho opravia a vrátia naspäť.
Pozrite si citovaný § 16 ods. 7.
gjana
03.10.05,13:35
Jedná sa o tovar, ktorý sme mi dodali nášmu odberateľovi a ten ho reklamoval, tak sme ho dali opraviť do ČR. Čiže ide o náš tovar.
Jana Acsová
03.10.05,13:42
O.K. aj tak je potrebné si pomenovať:

1) Čo ste si objednali u českého dodávateľa?
2) Čo Vám bude fakturovať?

Mám za to, že určite nie dodávku tovaru, ale vykonanú službu. T.j. ak budú dodržané podmienky uvádzané v § 16 ods. 7, platí, že ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 4 a zahrniete prijatú dodávku služby do daňového priznania tak ako uvádzam v príspevku č. 2.
gjana
04.10.05,05:53
Ďakujem za pomoc.