enka2
04.03.10,08:52
Dobry den,
chcela by som Vás poprosiť o radu, mam jeden problem z reklamaciou ktora už trva dlhsí cas, preto by som chcela tuto vec posunut na SOI aby to preverila, ale mam problem v tom že nemam doklad o prevzati tovaru do reklamacie, tak by som potrebovala vedieť ci takyto doklad mi može nahradiť ústne podanie sekretarky ktora tam pracovala a zaroven odomna tovar prevzala. Dakujem
Mgr.Shrek
04.03.10,09:32
Dobry den,
chcela by som Vás poprosiť o radu, mam jeden problem z reklamaciou ktora už trva dlhsí cas, preto by som chcela tuto vec posunut na SOI aby to preverila, ale mam problem v tom že nemam doklad o prevzati tovaru do reklamacie, tak by som potrebovala vedieť ci takyto doklad mi može nahradiť ústne podanie sekretarky ktora tam pracovala a zaroven odomna tovar prevzala. Dakujem

No toto môže byť trocha problém.
Pokiaľ však sekretárka bude ochotná napísať čestné prehlásenie, tak by to možno šlo.
Prečo vlastne nemáš doklad? Máš aspoň doklad o kúpe?
enka2
04.03.10,12:07
Doklad o kupe mam ale doklad o tom ze ho prevzali nie, uz som isla 4x s tym notebookom a akosi som uz nerozmyslala a sekretarka mi ho sama nevystavila. Ale ona je ochotna mi potvrdit ze ho odomna prevzala.
Mgr.Shrek
04.03.10,12:24
Doklad o kupe mam ale doklad o tom ze ho prevzali nie, uz som isla 4x s tym notebookom a akosi som uz nerozmyslala a sekretarka mi ho sama nevystavila. Ale ona je ochotna mi potvrdit ze ho odomna prevzala.

No tak to skús. Nemáš čo stratiť. A nejaký starý doklad nemáš?
zdenka131
04.03.10,19:10
Želám pohodový večer.
Predávajúci je povinný viesť evidenciu o reklamáciách. Každá reklamácia sa zapíše do Knihy evidencia reklamácií. Teda aj vaša reklamácia by mala byť zaevidovaná v tejto knihe.
zdenka131
04.03.10,19:32
Pri podaní podnetu na SOI nepotrebujete poslať doklad o prevzatí tovaru na reklamáciu.
Podnet podaný písomnou formou obsahuje tieto informácie:
- meno a kontakt zákazníka, ktorý podáva podnet
- prečo podnet vznikol, čo je dôvodom nespokojnosti (uviesť druh tovaru, služby, kedy a kde bol tovar predaný, či služba poskytnutá, v čom je problém)
- ako reagoval predajca, distributér, alebo poskytovateľ služieb po podaní sťažnosti a ako odôvodnil neprijatie, prípadne nevybavenie reklamácie)
- fotokópiu dokladu o zaplatení problémového tovaru, alebo služieb